osobní stránky správců serveru
Slovo na závěr
Všechno je super
... (25.5.najdete zde .)

Osobní RTW stránky / Personal
Emailová konference rtw@rtw.cz je nyní přístupná i přes webové rozhraní! Neváhejte a pojďte si popovídat...    Stačí kliknout na tento běžící text!!!
Vyhledávání na RTW serveru
Engl.

Aktualizace: 17.04.2002 21:41
30. 5. slavíme 3. narozeniny


 Úvodní strany serveru www.rtw.cz za měsíc 

Květen 2001.

Připomínky zasílejte na adresu:
prikryl(zavinac)eurosat(tecka)cz , datlik@rtw.cz (plně na příjmu), janne@rtw.cz
Co jsme měnili, přidali či upravili..

-(31.05.01,IP) První fotografie z MVP Litoměřice. V první části jsem zpracoval zařadil fotografie psů všech tříd. Feny dodělávám.

-(31.05.01,HK) Omlouváme se za opožděné spuštění naší ankety, zaviněné technickými problémy. Takže pokud nám budete chtít pomoci udělat stránky www.rtw.cz lepší, k obrazu svému a navíc za to dostat dárek můžete tak učinit tady. Díky za všechny připomínky.

-(31.05.01,HK) Třetí díl povídání o psovi k obraně osob a ochraně majetku, tentokrát o oddanosti psa člověku. 

-(31.05.01,HK) K následující zprávě od Sama Straky není co dodat:

Ivo, dostal se mi do rukou Pes přítel .. 06/2001. Četl jsem tam vyjádření Noska k situaci okolo RTW klubu a stránek.
Uznávám, že musíš být tedy fakt dost silná nátura, když ještě dokážeš s takovými lidmi vůbec komunikovat (i když v napjaté rovině).
Člověče, to je k zblití. Ještě, že si ti psi neuvědomují o co jsou lepší, než většina jejich majitelů.
Sam

-(31.05.01,HK) Na Slovensku se rozběhla diskuze k zákonu o chovu psů.

-(30.05.01.IP) Tak jsem se konečně dostal k MVP Litoměřice, pořádané  minulou neděli. Pro začátek jsem Vám oskenoval posudky přidělené jednotlivým zvířatům. Dále pracuji na obrázcích. Máme jich pro Vás asi 150. 

-(30.05.01,IP) Příspěvek p.I.Sejkaniče ke Klubové výstavě Slovenského RTW klubu, pořádané minulou sobotu. (formát pdf, 75K)

-(30.05.01,HK) Jestli jste doposud nevěděli, kdo se skrývá za značkami před každým příspěvkem, můžete se teď podívat na ty, kteří pro Vás tyto stránky páchají s tou největší radostí :-))) Tady jsou osobní stránky administrátorů.

-(30.05.01,HK) Zákon o psech na Slovensku? Vstřícnost politiků? Je to možné?

-(30.05.01,HK) V průběhu dne budou spuštěny slibované osobní stránky správců serveru a anketa s dárkem, takže se určitě přijďte minimálně ještě jednou podívat.

-(30.05.01,HK) Na kolikátém místě že se nachází v dokumentech ČSÚ diagnóza s číslem W54 neboli kousnutí nebo úder psem a jak jsou tudíž pro nás naši miláčkové nebezpeční oproti např. pádům z postele? No podívejte se sami.

-(29.05.01,IP) Fotografie z KV RTW klubu SK jsou kompletní! Zítra přineseme první záběry z MVP Litoměřice!

-(29.05.01,IP) Příspěvek p.Ivana Sejkaniče,ch.st.Mivanga, ve kterém popisuje průběh a postřehy z klubové výstavy RTW 2000, pořádané v letos v Klánovicích. (formát pdf. 100K) 

-(29.05.01,HK) Včera nám přišel z Venezuely link na tyto stránky. Takže pro ty, kteří se rádi podívají do světa, známé pravidlo - stačí jen udělat si kafe, sednout před svůj monitor a kliknout.

-(29.05.01,HK) A pro zájemce o problematiku kolem podobných zákonů jako je náš proslulý 805tkový přinášíme zbylé materiály k Ženevě.

-(29.05.01,HK) Zajímá Vás posuzování hlavy u našich černohnědých zvířat? Tak stačí otevřít tento link a přečíst si další díl seriálu z klavesnice Františka Šmída.

-(29.05.01,IP) Vložil jsem dalších cca.50 fotografií do výsledků klubové výstavy RTW Slovenského RTW klubu. Tentokrát obě třídy otevřené.

-(28.05.01,HK) Ve středu 30. 5. 2001 tomu budou 3 roky, kdy byl založen tento server. K dnešnímu dni má na kontě 41.974 návštěv, a to už si určitě zaslouží pozornost, takže pokud chcete slavit narozeniny s námi, stačí kliknout sem a pozorně číst.

-(27.05.01,IP) Opět vyjádření k Bonitaci a svodu dorostu, tentokrát od dr. Sedláře. Nedá mi to, abych se nezeptal, zda náhodou nezapomněl udělat vyjádření ke svodu a bonitaci v Libni, která už proběhla někdy v dubnu. 

Je krásné, že se dočteme, kolik zadali kterých kódů, ale když nevíme komu a po jakých rodičích, tak nám to bohužel není moc platné. Spíš ta čísla připomínají pracovní výkaz k vyúčtování mzdy.

Taky se dr. Sedlář ani moc neobtěžoval lidem oznámit, že vytvořil, a v rozporu se bonitačním řádem i zavedl,  staronové bonitační kódy, např. N2- nepřiléhající  lopatka, tedy co to píšu , kupírovaný ocas.
:-))

-(27.05.01,IP) Předseda p.Milan Nosek na klubovém serveru hodnotí poslední výcvikový víkend, pořádaný počátkem května v Chrudimi. Podle mínění účastníků, opravdu velmi povedená akce, na kterou se hodí najít čas..

-(27.05.01,IP) Bonitace a svod dorostu ve Velké Bystřici - příspěvek předsedy klubu p.Milana Noska.

-(27.05.01,IP) Přinášíme první fotografie z klubové výstavy RTW -SK. Jsou hotovy třídy dorostu a mladých

-(25.05.01,IP) Dnes jsme ukončili anketu, ve které jsme se ptali na Váš názoru.  Výsledek je zde.. Opravdu velká důvěra v otevřenosti našeho ÚPCH...

 

-(25.05.01,HK) Jako zajímavost pro Vás máme link na článek s názvem: Čeští kynologové neznají termín bojová plemena.

-(25.05.01,HK) Dvě chovné stanice ze Slovenska u nás mají své stránky, takže jestli jste ještě neviděli a máte zájem, můžete se podívat na nově založené www CHS Catherine´s Dream a aktualizované stránky CHS KOVI - ROT

-(24.05.01,HK) Vlastnosti psů, pro které je využíváme - to je 2. díl seriálu Pes k obraně osob a ochraně majetku od Josefa Růžičky.

-(24.05.01,HK) Naše fotografka Lucka Kopcová opět pilně fotila a tak Vám přinášíme ještě pár fotek z MVP České Budějovice a také slibované fotky ze svodu dorostu ve Velké Bystřici a bonitace.

-(23.05.01,HK) Touto cestou bychom chtěli poděkovat paní Buriánkové za poskytnutí jejího soukromého fotoarchivu pro naší on-line databázi. Některé fotky se do databáze bohužel nemohli použít a tak, abyste o ně nepřišli, nabízím Vám je zde k nahlédnutí.

-(23.05.01,HK) Druhý díl seriálu Františka Šmída se zabývá statickým a mechanickým posuzováním psa na výstavách.

-(23.05.01,HK) 19. a 20. května se konal v Komárově 2. výběrový závod na MR IPO - výsledky nám poslala  Marcela Brotánková.  Hlavní rozhodčí byl Jaroslav Stařeček (poslušnosti, kontrolní výkony), druhý rozhodčí Vilém Babička (stopy a technické obrany). Hlavním pořadatelem byl Vlček Miloslav.
Na M ČR ČKS podle NZŘ postupuje prvních 20 závodníků z obou výběrových závodů. 

Výsledky
prvního výběrového závodu naleznete na webu sportovní kynologie společně s podrobnostmi.

-(23.05.01,HK) Dopis iniciativy 1M Poslaneckému klubu ODS ohledně postupu aféry kolem 805ky.

-(22.05.01,IP) Je mi potěšením předat zprávu, kterou jsem se dnes dozvěděl.
RTW Vandal Bohemia Ortles s psovodem Andreou Krškovou se nominoval na mistrovství české republiky všech plemen a to na pozici 16. Po dlouhé době tedy budeme mít konečně jednoho RTW na MR všech plemen. Poslední, pokud se nepletu byl Cherry z Brány Krkonoš.

-(21.05.01,HK) Přinášíme pár informací ohledně katalogu RTG DKK  spolu s diskutovaným katalogem (.xls 303 kB), takže můžete začít porovnávat jednotlivé výsledky práce. Zde je katalog vytvořený Ivem Přikrylem. Přeji Vám ať naleznete vše co potřebujete.

-(20.05.01,IP) "Za předsednictvo a poradce chovu RKČR, Milan Nosek". Jako bych ten text už někde viděl. Tentokrát je takto podepsáno "Stanovisko předsednictva", zveřejněné v časopise "Pes přítel člověka" č.6/2001 a týká se štvavé kampaně na jistých soukromých stránkách vedené proti RKČR. 

-(19.05.01,IP) Přišel mi dopis od "Správce", podepsána je p.Fialová s žádostí o zveřejnění. Činím jak nejrychleji to šlo. 

-(18.05.01,IP) Přemýšlel jsem dost dlouho nad  emotivním dopisem paní M.D. Nechal jsem vše "uležet", neboť ráno je moudřejší večera a tak si můžete přečíst až teď, co ze mě vypadlo
(Díky vloženému seznamu chybějících psů je dokument trošku větší, takže trpělivost)

-(18.05.01,HK) František Šmíd nám poslal první díl svého seriálu, který nazval Trocha historie prý nikoho nezabije....

-(18.05.01,HK) Aféra okolo českého zákona pod číslem 805 nám v posledních týdnech trochu utichla, avšak naši sousedé mezitím co my jsme se radovali z vítězství rozumu nad politikařením a lidskou omezeností pracovali a výsledkem je Rozsudek Mezinárodního soudního dvora pro práva zvířat ze dne 7. května 2001 v trestní věci rasové diskriminace a hubení psů v Německu. 

-(17.05.01,IP) Zrovna jsem chtěl jít se psem pryč, ale ještě jsem otevřel poštu a našel tam email od  p. Marie  Damaskinosové. Takže plním její přání (i když to mohla klidně poslat přes web rozhraní sama) a dávám ho k přečtení.

-(17.05.01,IP) Katalog DKK: Pořád mi bylo divné, proč je to číslo v rozdílu počtu DKK tak vysoké. Dneska jsem si seznam chybějících psů vytiskl a už jsem na to přišel !  Zahraniční psi jsou v "oficiálním" katalogu totiž  uvedení na konci, na zvláštních stránkách. Když budu pro jednoduchost předpokládat, že se na nich absolutně shodneme a odečtu je tedy pryč (je jich něco kolem 300), tak nám zůstává už přibližně jen 200 chybějících zvířat. A to  je přece mnohem, mnohem lepší.... Takže se vlastně nic neděje.. 

-(17.05.01,HK) Kdo ještě neviděl Ivošovi štěňátka - tedy rozumějte štěňata po Xarinovi, můžete se na první snímky těch malých chlupatých potvůrek, starých 3 týdny podívat tady, tady nebo tady a druhou várku fotek máte zde, zde a zde.

-(17.05.01,HK) Od Luby Šebestové přišel link na článek Šteniatko od „tiežchovateľa“ - pokud na to máte hned po ránu nervy, přečtěte si, jak může dopadnou neetické chování a chov založený ne na lásce, ale na penězích.

-(17.05.01,HK) Na konferenci proběhl dotaz na výsledky z pražské bonitace a svodu, takže výsledky z bonitace najdete na tomto linku  a výsledky ze svodu dorostu nám odmítl předseda klubu p. Nosek vydat s tím, že "Oni se dohodli, ze Vám nic nedají".... kdo to jsou ONI snad už každý ví a jakou má tím pádem pan předseda pravomoc vidíte také sami. Velice podařené že?

-(16.05.01,HK) Jak kvalitní práci odvádí RKČR, nebo chcete-li řečeno konkrétně tým MVDr. Sedláře zjistíte po otevření následujícího dokumentu.  

-(16.05.01,HK) Rottweiler Von Letzte Krieger představuje svoje zvířata: Aju a Karola.

-(16.05.01,HK) Pan Jiří Janoušek nám poslal upřesnění a doplnění zkoušek, které byly složeny na výcvikovém víkendu v Chrudimi, takže tady jsou a my děkujeme.
p.Remsa Josef (NO) IPO2-93,81,73
p.Růženec-Alf Horký dech - IPO3-84,82,89
Čochnářová-Aris Horký dech IPO3-72,82,79
Dražinovský - Hacus z Tyrosu ZM-47,43,42
Valenta - ZVV1-82,87,88
Zavoralová - Comma Vombat ZPS1-81,84
Cezar Cacho - p. Kmošek nastoupil na IPO2, ale na obranách vypadl.

-(15.05.01,HK) Víte co způsobí rozhodnutí předsednictva RKČR o užívání kódu "N" u hodnocení ocasů u RTW? Jestli ne, tak zkuste chvíli přemýšlet a potom si přečtěte tuto zprávu.

-(15.05.01,HK) Díky Lubě Šebestové máme alespoň pár výsledků z výstavy v Budapešti, která se konala 13. 5. 2001 a soudcoval na ní Jozsef Zeidl - H:
psi: CACIB - Bronko od Dragicevica, maj.: Hasan a Mira Aletovic (Yu), res.CACIB - Brutus von der Schutterquelle, maj: Leslie Ringwald (H), 
feny CACIB, BOB - Ivett von Hause Sommer, maj: Fritzne Jozsa Bernadett (H), Angie Catherine´s Dream V2 res.CAC, Gina vom Zennwald V3 - majitel Martin Žák.
 

-(14.05.01,HK) Tak tady máte zpracovaný svod dorostu z 12. 5. 2001 ve Velké Bystřici tak, jak jste zvyklí. Fotky i video budou následovat, takže se určitě vracejte.

-(14.05.01,IP) Nezaujatý názor nezaujatého  člověka na incident s naším ÚPCH při akci Körung popsaný v dopise p.M.Cisaře a rozhodčí p.Aleny Buriánkové.

-(13.05.01,IP) Obdrželi jsme ke zveřejnění dopisy, ve kterých p.I.Sejkanič žádá předsedu RKČR p.Noska o odvolání předsedkyně KRK MVDr. Lenky Hanušové z důvodu střetu zájmů. Formát PDF. 

-(13.05.01,IP) Děkuji lidem, kteří zmařili pokus dr.Sedláře zabránit zveřejnění bonitačních kódů (Zezadu napovídá předsedovi "To si přečtou doma") a požadovali čtení bonitačních kódů nahlas..  Poslechněte si to sami. (Formát RealMedia.230K) 

-(13.05.01,IP) Někteří jste dostali do svých poštovních schránek sborník materiálů, které předsednictvo zatajuje a odmítá zveřejnit po dobu posledních několika měsíců. Stížnosti, podněty a třeba i nabídky spolupráce. Ti z vás, kteří publikaci nemají a chtěli by si ji přečíst můžete si ji stáhnout z našeho serveru.(Formát pdf, 444K)

-(13.05.01,IP) Takže jsem zpracoval výsledky bonitace z 12.5 ve Velké Bystřici. Zatím jen výsledky a fotky.Video z obran je ve fázi stříhání a dodělám co nevidět. 

- (11.05.01,HK) Körung, aneb vyjádření od toho nejpovolanějšího - co se vlastně stalo a jak všechno vidí paní rozhodčí.

 

- (11.05.01,HK) Tak Vás zase po minimálně měsíci nečinnosti všechny zdravím (řeknu Vám, že jste mi celkem chyběli :-)) Teď trochu vážně - jsem ráda, že se vyřešili technické problémy s připojením a už nic nebrání tomu, abych začala opět pracovat, takže co tu pro Vás dneska mám?

 

- (11.05.01,HK) Nejdřív dořešíme staré dluhy: ve zkušebních řádech se nám díky Pavlu Sedlákovi, který pracuje na www.mujpes.cz objevil poslední chybějící a to zkušební řád Českého klubu německých ovčáků.

 

- (11.05.01,HK) Na www.mujpes.cz ještě chvíli zůstaneme. Pavel na svých stránkách připravil pro všechny, kteří mají problémy s tvorbou .html rubriku osobních stránek, takže: pokud vůbec nevíte co to je .html a přesto byste chtěli Vašemu pejskovi založit www stránky není vůbec problém. Stačí k tomu jediná věc: otevřít tento link a přečíst si jednoduchý návod.

 

- (11.05.01,HK) A konečně, aby jste si nemysleli, že jsem celý měsíc, co jsem nemohla pracovat na www.rtw.cz lenošila, mám pro Vás nový seriál na pokračování. Číst si budeme z knihy Josefa Růžičky Pes k obraně osob a ochraně majetku  aneb člověče, neboj se, máš-li psa! a začneme hezky od začátku - úvodem.

 

-(10.05.01,IP)  7.5.2001 se konal u Mezinárodního soudního dvora pro práva zvířat v Ženevě (CH) proces proti německým politikům ve věci žaloby týkající se rasistických a diskriminačních zákonů o psech. Výsledek byl odsouzeni těchto politiků a zmíněných zákonů.
Je to sice jen morální odsouzeni, ale pro zemi jako je Německo, kde se
chvástají kulturností a demokracií být zařazen vedle pytláků zabíjejících slony pro kly, nebo vybíjející velryby, tuleně ... to není zrovna příjemné.

Snažím se získat kopii tohoto rozsudku pro zasláni do novin a časopisů, medií, parlamentu apod. snad naše politiky přejde chuť se vrtat do psů a následovat Němce pro této morální facce. Zdravím Sam

-(10.05.01,IP) Zajímají Vás výsledky klubové výstavy Rakouského RTW klubu ? Tak tady jsou.. Děkuji Lubě Šebestové za zaslání linku a gratuluji k úspěchu na této výstavě!

-(09.05.01,IP) I  odpovědělo po drahné době předsednictvo stěžovateli... Dopis místopředsedy RKČR, p.Karla Švancary p.Ing.Řádkovi. Schválně, jestli poznáte, co je na tom dopisu nejvíc špatně.

-(09.05.01,IP) Velmi zajímavý příspěvek na téma "objektivního" zpravodajství TV-Nova najdete na "Chovu Psů"..

-(08.05.01,IP) Počet útoků agresivních psů neustále narůstá! Tvrdila to to TV nova ve své krásné a objektivní včerejší reportáži.. (RM, cca 900K)

-(07.05.01,IP) Jak jsem slíbil, tak činím. Můžete se podívat na videozáznam obran Commy a Vanesy, předvedených na Körungu v Chridimi.. (Formát RM)

-(07.05.01,IP) Obdrželi jsme dopis p.M.Císaře, popisující, dle mého názoru, nejméně podivuhodné, spíše však odsouzení hodné, chování ÚPCH na akci körung v Chrudimi.

-(07.05.01,IP) Přinášíme výsledky Národní výstavy psů všech plemen konané 6.5.2001 v Bánské Bystrici. Pár výsledků chybí, neboť pořadatelé nepsali nic na tabuli. 
Kdo máte chybějící,prosím ozvěte se..

-(07.05.01,IP) Několikrát jsme zmiňovali knihu Rotvajler, od Esther Verhoef Verhllenová. Obdrželi jsme na tuto knihu recenzi, zaslanou p.F.Šmídem. Přečtěte si tedy, jaký je jeho názor na kvalitu této publikace, na které, jak je uvedeno na straně 4. odborně spolupracoval MVDr. Miloš Sedlář...

-(06.05.01,IP) Jak se vyspím, tak přinesu doplnění z reportáže o Körung. Mám videozáznamy obrany Commy a Vanesy. 

- (04.05.01, JK) Ivoš jako vždy pilně pracuje a dneska má pro vás zase nějaké nové funkce v on - line databázi, takže:
1. Pokud hledáte exteriérové vady, můžete si nyní vybrat, zda chcete (při zadání vícero kódů) vybrat zvířata, která mají VŠECHNY zadané kódy, nebo pouze NĚKTERÝ z nich. Přiklad: Zadám H3,H4 , vyberu některé - > dostanete všechna zvířata, která mají bud H3, nebo H4... (ostatní funkce zůstávají samozřejmě aktivní, tj, můžete vybírat otce, matky nebo jedince, atd..)

2. Můžete výběr omezit pomoci data narozeni. -> Jestliže zadáte do "narozeni od" 1.1.1998, budou se do všech výpočtů zahrnuta pouze zvířata narozená po 1.1.1998 . Stejně tak můžete použít Narozeni do: .. (Ostatní výběrové funkce zůstávají samozřejmě funkční!)

 A TEĎ TO NEJLEPŠÍ!!!!

Můžete udělat výběr, aniž  by jste zadali SVODOVÝ nebo BONITAČNÍ KÓD !!!  
VÍTE CO DOSTANETE ?     
NO PŘECE STATISTIKU VRHŮ ZA LIBOVOLNÉ OBDOBÍ !!!! (pokud necháte vybírat otce nebo matky) a nebo VÝPIS PLEMENNÉ KNIHY ZA URČITÉ OBDOBÍ (pokud zadáte ze chcete vybírat jedince) Stačí vám jen zadat datum narození od, datum narozeni do a máte STATISTIKU VRHU/VÝPIS PK ZA URČITÉ OBDOBÍ

Můžete ale dělat ještě víc, můžete si vybírat, kteří psi za období kryli, které feny za období kryli, u každého mate na jedno kliknutí možnost vidět všechny jeho potomky

Můžete si vybrat zvířata narozená třeba v květnu roku 1984.... Můžete zhodnotit jejich vady, vidíte co po nich vylezlo...

Můžete dělat co Vás napadne, není to otrocky napsaná stránka, kde dostanete jen to co tam autor napsal, je to dynamický výběr, podle toho co vás zrovna zajímá!

Takže si to užijte..

- (03.05.01, JK) Bernský salašnickýpes nebo border kolie? Na to nám odpoví Iv Eichler.

- (3.5.2001,IP) Co se rozčilujete ? Vždyť je vše naprosto v pořádku! Dejte už pokoj..
Šalamounská odpověd předsedkyně KRK MVDr.Lenky Hanušové na stížnosti zaslané Ing.Řádkem. 

- (2.5.2001, JK) Lucka Kopcová zaslala výsledky z oblastní výstavy konané včera v Českém Brodě.

 

 Každý víte co tato ikona znamená.. Ano, přinášíme Vám Zpravodaj č.12 z r.1971. Obsahuje, desatero chovatele, Typizace RT, Výstava Lipsko atd.. (pdf)


Dnes proběhl Svod mladých a Bonitace ve Velké Bystřici. Přinášíme předběžný výsledek a seznam zúčastněných. Máme fotky, video a výsledky. Doplním během zítřka.


Výcvikový víkend, výborně organizovaný p.Noskem v Chrudimi, byl zakončen zkouškami 
dle NZŘ a IPO a tak 
  GRATULUJEME !!! 

Comma Vombat - ZPS1
Cezar Cacho  - IPO3
Alf Horký dech -IPO3
Hacus z Tyrosu - ZM


Jestli jsem někoho zapomněl, tak se omlouvám, ozvěte se mi..


Trošku se vrátíme zpátky a doděláme nějaké restíky z minula..

Svod a bonitace na Moravě, MVP 1971 v Brně, péče o srst psa. To najdete ve Zpravodaji č.11 z roku 1971. (Formát pdf, 109K)


Dne 5.5.2001 se konalo III. přidělování výběrové třídy chovnosti - Körung, v areálu KK Chrudim. 

Po Axovi z Mutěnického  jezu (Körung 5.2000) se dnes stali držitelkami tohoto nejvyššího ocenění - Körung další dvě feny.

  Jsou to : Comma Vombat
Vanesa Bohemia OrtlesTak zase něco z historie. Zpravodaj 24/1973 obsahuje třeba články na téma: Povaha psa, Rotvajleři u PS, Dysplasie kyčelních kloubů,..(Formát pdf, 140K)Jsou hotové výsleedky  MVP Č.Budějovice  
Posudky a také asi 110 obrázků. 


CHS z Veselé Lhotky zadá štěňata (4 kluci a 5 holek)
otec: Simba v. Burtghann
matka: Arisa Anaco,
více informací a kontakt.


GRATULACE
Blahopřejeme Vanese Bohemia Ortles, maj.Barbora Lužná ke dnešnímu složení speciální obranářské zkoušky ZPO2 (72,150)!!!!Něco ke vzpomínání - 
Zpravodaj č.21/1973

O úkolech klubu, Stupňě stáří psa, Blechy... (.pdf, 89K)


cathy_z_mramoru.jpg (51419 bytes)
Nabídka štěňat


Zpracoval jsem pro Vás statistku krycích psů, tak jak se jim dařilo produkovat štěňata v roce 2000.

 

Na prvním místě v počtu krytí je Andy Gerix, a zbytek se už musíte podívat sami.


DKK - četnost postižení potomků
1. Křížení psů prostých DKK s fenami prostými DKK = 64-81 % DKK prostých potomků + 19-36 % dysplastických potomků

2. Křížení dysplastických rodičů = 7-37 % DKK prostých potomků + 63-93 % dysplastických potomků


Citace:
WILLIS, M.B.: Hip Dysplasia. In: Genetics of the Dog. Howell Book House, New York, 1989, pp. 144-179.


 


Obsahy úvodní stránky za měsíc
DUBEN 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
BŘEZEN 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
ÚNOR 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
LEDEN 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
PROSINEC 2000

Obsahy úvodní stránky za měsíc
LISTOPAD 2000

Obsahy úvodní stránky za měsíc
ŘÍJEN 2000

Ještě starší věci

Celkový přehled za různé měsíce..


 Veterinární poradna
Máte-li nějaký dotaz veterinárního charakteru, pošlete ho Necas.jpg (8506 bytes)
MVDr. Aloisu Nečasovi z Vysoké školy veterinární v Brně.Dotaz i odpověď zveřejníme na těchto stránkách v rubrice Vet.poradna.

 


Ke čtení formátů .pdf je třeba mít instalován Adoby Acrobat. Program je samozrějmě zdarma a najdete ho zde!

 

doporučený: IE4 a vyšší

TOPlist

 

 


film.jpg (5762 bytes)
video
archiv

rp7_button_V.gif (977 bytes)

Najdeš
zde
nebo
zde


Najdeš
zde

P.S.
25.5.01 - Všechno je super !!!

Zcela náhodou jsem se doslechl  názor jedné z pomocnic dr.Sedláře na dění v klubu. Chtě nechtě, jsem si vzpomenul na informace, kterými nás krmil komunistický režim až do svého úplného konce.

Byla dotázána, co na dění v klubu říká a odpověděla asi toto. 

"Kdyby se do nás furt ten Přikryl ne**** tak by to bylo super. Tak jak teď klub a předsednictvo výborně pracuje, tak nepracovalo nikdy!!!"

Co dodat ? Kriste pane, ochraňuj nás před tak dobře pracujícím klubem..

I.P.

Budeme vděčni za všechny příspěvky týkající se RTW,
tyto bezplatně zveřejníme.
Zdarma zveřejníme údaje o Vašem (i nechovném) RTW s PP.


Dotazy,  náměty a připomínky zasílejte prosím na adresu  Ivo Přikryl  prikryl(zavinac)eurosat(tecka)cz nebo Klementová Hana
datlik@rtw.cz

Rottiet Ring Home Page Tuto stranu vlastní:
Ivo Přikryl
Jamborova 25
615 00 BRNO
Czech Republic

[ Další strana | Náhodně | Dalších 5 | Seznam stránek]
Chceš se přidat do kroužku? Přečti si info.
Next Site