Moje ICQ: 24 792 950
Přihlášení do RTW klubu..
Slovo na závěr,naše psí rodinka - Jak se události melou.. (Klikni na běžící text, nebo běž na konec stránky.)
  (17.2. zde..)

Osobní RTW stránky / Personal
Emailová konference rtw@rtw.cz je nyní přístupná i přes webové rozhraní! Neváhejte a pojďte si popovídat...    Stačí kliknout na tento běžící text!!!
Vyhledávání na RTW serveru
Engl.


Aktualizace: 17.04.2002 21:40
Co se přihodilo:

Archiv hlavní strany za měsíc březen 2001.


To, že se Vám pokaždé zobrazuje jiný obrázek z naší databáze, na to už jste si zvykli. 

Ted si už ale na něj můžete i KLIKNOUT!!! Zkuste to !!!

 

Připomínky zasílejte na adresu:
prikryl(zavinac)eurosat(tecka)cz , datlik@rtw.cz, janne@rtw.cz
Co jsme měnili, přidali či upravil

- (31.03.01,IP) Takže KRK RKČR, zastoupená MVDr. Lenkou Hanušovou se oficiálně vyjádřila ke stížnosti MVDr. Schánilce. O co šlo ? Redakce oficiálního serveru se při výběru poplatků za inzerci odvolávala na jednání předsednictva RKČR ze dne 7.1.2001 . Vzhledem k tomu, že jsme na této schůzi byli osobně a nic takového tam projednáváno nebylo,  vzhledem k tomu že v zápise z této schůze také nic takového není , vzniklo důvodné podezření, že si tyto sazby vymyslel někdo z vlastní iniciativy. 

Není tomu však tak. Jak nám dnes zdělila předsedkyně KRK MVDr. Lenka Hanušová, jsme oba asi hluší, neboť podle jejího dnešního oficiálního vyjádření předsednictvo 7.1 o výši poplatků "prý" jednalo . V zápise tato skutečnost není , neboť se "prý" na tuto skutečnost zapomnělo !!!!

Když pominu skutečnost, že máme ještě i další důkazy prokazující nepravdivost tvrzení p.Hanušové, znamená její dnešní dopis jediné. Předsednictvo může kdykoliv tvrdit, ze projednávalo něco, co nikdy neprojednávalo, do zápisu to nedalo neboť se na to zapomnělo a doplní se to zpětně.. 

Když pominu i to,že zápisy ze schůzi předsednictva nejsou podpisovány zúčastněnými, nebo předsedou a tím ověřována jejich pravost, vzniká VELMI NEBEZPEČNÝ PRECEDENT ! 

- (31.3.01,IP) Jak mě dnes oznámila předsedkyně KRK MVDr. Lenka Hanušová, nebyl shledán při kontrole mého vyúčtování žádný problém. Asi  jsem se tedy při vyúčtování vlastních nákladů na vedení výpravy RKČR do Belgie z peněz klubu neobohatil..  

Pro některé lidi dost blbá zpráva. Budou si muset vymyslet nějakou jinou podpásovku.. Ale já jim věřím, oni to zvládnou. 

- (29.03.01,IP) Ne, nespletli jste se, opravdu jste na psích stránkách. On se totiž už dokonce i časopis PLAYBOY věnuje tématu těch "zlých" psů. 

Jací jsou, či odkud přísli a zda si ho máte pořídit... Vše doprovázeno skvělými obrázky p.J.Tichého..

- (28.03.01, JK) Tento dopis nám zaslali manželé Jirka a Martina Zapletalovi, možná budete ohromeni, já už však ale nebyla.

- (28.03.01, JK) Na prodej: 4 měsíce stará fena (nar. 1.12.2000) z vrhu "I" CHS Marstal (Polsko). Velice pěkná hlava, tmavé oko, výborná povaha.
Matka: Junioršampion a šampion Polska, 5xCACIB, 14xCAC (PL, CZ, LT, SK) NESKA RAUBRITTER Ankus
Otec: šampion Polska, CACIB, 30xCAC (PL, Dt.-VDH, A, CZ, LT, SK) IPO1
Kontakt: marstal@igk.pl , více informací na http://www.marstal.igk.pl v sekci štěňata.
   

 

- (28.03.01, JK) Nejen v RKČR se najdou problémky. Jak to vypadá jinde? Takhle: http://www.dogs.cz/co-je-mozne.htm

 

- (28.03.01, JK) Dobrý den, přátelé.
Předávám Vám výzvu od pana Sedláčka.
V Brně se chystá nová vyhláška o veřejné zeleni, což by bylo jistě v pořádku. Je to ovšem vyhláška pražského typu, tj. parky nejsou ani pro lidi, ani pro psy.
Alarmující ale je, že skupina radních za (hádejte) KDU-ČSL chystá vyhlášku o chovu NĚKTERÝCH druhů psů. Ano, Kořistkův duch bloumá díle nad vodami. Nevím, jestli se kvůli tomu bouřit, nebo je nechat ať to přijmou a pak je u Ústavního soudu zlikvidovat "pro výstrahu":-)). Každopádně Brňáci a okolní, napište, máte-li čas,  panu Sedláčkovi na adresu sedlacek0147@volny.cz.
Dotazy a připomínky lze posílat i brněnskému primátorovy na www.brno-city.cz
Nashledanou Vladimír Farek

 

- (27.3.01,IP) Už jste si koupili nový rottweileří kalendář ? Je na 16 měsíců a tudíž vydrží až do příštího roku. Je plný obrázků, jak jinak, Rottweilerů!

- (26.03.01, JK) Dopis od Lucky Kopcové adresovaný předsedovi RKČR Milanu Noskovi.

- (26.03.01, JK) Lucka Kopcová zaslala pár fotografií z letních výcvikových táborů konaných v minulém roce.

- (23.03.01,HK) S podivem, že tenkrát to šlo a dnes už ne, Vám přinášíme zprávu o stavu chovu rtw v ČR z roku 1994 sepsanou MVDr. Sedlářem.

- (23.03.01,HK) Manželé Fridrichovi stvořili účinkujícím z pořadu "Ta naše povaha česká" pamětní desku, takže tady ji máte. Díky.

- (22.03.01,IP) A nebyla by to "TV-NOVA", aby si nepřisadila něčím PROTI psům. I přes výslovný zákaz rodičů, neváhá nova informovat veřejně a "na plnou hubu" co všechno se jim podařilo zjistit. Do toho dramaticky střihnout sousedku, záběr psího útulku, zívajícího psa a neopomenout spící dítě v postýlce. Také připomenout jak se takové případy rozmáhají a "objektivní" reportáž je hotová!!! (RM - 1M)

- (22.03.01,HK)  Zápis z mimořádné schůze RKČR ze dne 11.2. 2001. Zkuste zapřemýšlet a možná se Vám dá spousta věcí do souvislosti.

- (22.0.3.01,IP) Pro ty co neviděli, přinášíme jeden z mála slušných pořadů. ČT1-Ta naše povaha česká....
Celkem 15 minut, 3 soubory po asi 3M
Díl1,Díl2,Díl3

- (22.03.01,HK) Na četná přání z domova i zahraničí připojili manželé Fridrichovi jména zobrazených pachatelů 1M.

- (21.03.01,HK) Pro ty, kteří nečtou rtw konferenci přinášíme komunikaci mezi MVDr. Schánilcem a redakcí www.rottweiler.cz zastupovanou p. Fialovou ohledně uvádění nepravdivých informací na oficiálním serveru RKČR: díl 1 a díl 2. 
PS: jelikož je veškerá komunikace vedena mezi soukromou adresou MVDr. Schánilce coby řádného člena RKČR, který dal našemu serveru souhlas ke zveřejnění a adresou redakce www.rottweiler.cz coby oficiálního serveru RKČR nebereme v úvahu zákaz p. Fialové ohledně zveřejňování této komunikace.

- (21.03.01,HK) Tak se nám konečně vyjádřil pan předseda Nosek. Sice napůl anonymně - dopis ing. Přikrylovi totiž pozbývá jak podpis, tak razítko a obsah? ............ ten  posuďte sami (formát .pdf).

- (21.03.01,HK) Tomuto se opravdu říká troufalost, nebo dokonalá poslušnost. Rozhodnutí necháme díky Lucce Kopcové, která obrázek poslala na Vás.

- (21.03.01,HK) Kdo jste ještě po zimě nestihl pořádně vyčistit svým kamarádům boudu nebo pelíšky, tak už je nejvyšší čas. Dnes máme kalendářově první jarní den a tak si v 34 díle psovi přítelem v nesnázích povíme něco o parazitech, kteří už za chvíli začnou řádit. Tady je máme: paraziti 1 a paraziti 2.

- (20.03.01,HK) Víťa Černý pro Vás našel link na příběh dvou otrávených rtw na Neviditelném psu s názvem Nedobrá zvěst z vrchu Mrázovka.

- (20.03.01,HK) Od paní Matiášové máme info, že zítra 21. 3. 2001 v 21.30 poběží na ČT1 pořad "Ta naše povaha česká..." s podtextem "Čtyřnozí zabijáci". K problému psů by se tam kromě jiných měl vyjadřovat také rozhodčí doc. Procházka. 

- (20.03.01,HK) No BSL Team Czech Republic 2000 - 2001 aneb co nám zůstalo po 1M? Koukněte sem.

- (20.03.01,HK) A opět něco pro pražské pejsany a jejich páníky, tentokrát od p. Tiché: návrh vyhlášky o veřejné zeleni.

- (19.03.01,HK) Je pondělí a máme tu další stížnost Kontrolní a revizní komisi (KRK) na zveřejňování nepravdivých informací p. Fialovou na oficiálních stránkách RKČR www.rottweiler.cz. Tak se nám to tu rojí jak žížaly po dešti a možná už by bylo na čase, aby začal někdo reagovat !!!??

- (19.03.01,HK) www.idnes.cz informuje o psím dění v Praze:
1)
Psi rozdělili Pražany na dva tábory 
2) Vyhláška zakazuje volné pobíhání psů v parcích.

- (19.03.01,HK) Ve dnech 7.a 8. 4. se koná kvalifikační závod MS FCI, místo konání: Česka Lípa - kynologické cvičiště Slovanka. Krom ovčáků, dobrmanů, kníračů startuje s rtw p. Dagmar Macků a s dalším rtw (Larry) p. Janaček. Celkem by mělo startovat 57 účastníků. M.Císař

- (16.03.01,HK) Zde je překlad aktuální zprávy J.Meijera, jednoho z organizátorů protestní akce proti návrhu diskriminačního psího zákona v Holandsku. Další vývoj můžete sledovat na akčních stránkách:  http://home.hetnet.nl/~strijder01/index.htm
ps: děkujeme manželům Fridrichovým za zaslání této zprávy a p. Halasové za překlad do češtiny.
A ještě pár obrázků z demonstrace.

- (16.03.01,HK) Dozvíme se stejně jako pan Císař, který vznesl na p. Noska tento dotaz, proč háže předsednictvo RKČR klacky pod nohy naší rtw on-line databázi?

- (16.03.01,HK) Včera jsme se dozvěděli jak vypadá psí situace v Holandsku a dnes doplníme díky Vláďovi tuto informaci o další země: Na serveru rtw se objevila informace o neúspěchu holandského ministra zemědělství - propagátora BSL (tedy zákonů zaměřených proti určitým plemenům). Připomenu, že v Holandsku se zvažovala podobná opatření jako v Reichu (snad s méně drastickou realizaci). Je to úspěch, podobně to dopadlo ve Švýcarsku a dobré je to i v Belgii. Lze připomenout, ze i v Anglii se velmi reálně pracuje na likvidaci zákona omezujícího chov pitbulů a tosa-inu. Rovněž kritika zákazů pitbulů ve Francii sílí, a to nejen ze strany chovatelů těchto psu. Situaci v Německu komentovat nebudu, koukněte se do německých dějin, na jejich metody řešení problémů. Snad bude lépe. Vlada Farek

- (15.03.01,HK) Od Petra  Katky Fridrichových přišla včera tato zpráva: 
Absolutní AKTUALITA - z Holandska, tak jak před chvílí došla ! Zdá se, že místní Kořistník - ministr zemědělství je poražen, doufejme že trvale. Podrobnosti dodáme, hned jak budou upřesněny.
 

- (15.03.01,HK) Víťa Černý objevil na Zvířetníku Neviditelného psa článek z 5.3. s názvem Komu má radit poradce chovu. Že by problémy byly i jinde než u nás?

- (15.03.01,HK) Pro ty, kteří by se chtěli podívat jak ve skutečnosti vypadá nejnebezpečnější plemeno psa u nás :-)) nebo pro ty, kteří by si chtěli jen zasoutěžit a pobavit se, tu máme pozvánku na víkend s pitbulem spojený s výstavou a sportovním utkáním nejen pitbulíků, ale i ostatních plemen.

- (15.03.01,HK) Přečtěte si co píše poradce chovu KCHČS ČSCH v článku Zákon o chovu psů by měl být racionálnější v Hospodářských novinách.

- (15.03.01,HK) Vyjádření Pavla Tollnera, poslance za KDU-ČSL k návrhu zákona 805.

- (14.03.01,HK) Pokud nejste přihlášeni do rtw konference nebo nesledujete webové rozhraní konference máme pro Vás reakci čtenáře na komunikaci mezi p. Marešovou a Ivem Přikrylem. Opravdu zajímavá četba.

- (14.03.01,HK) Dnes už máme kvůli postupu redakce internetového serveru RKČR (www.rottweiler.cz) ne jednu, ale dvě stížnosti adresované Kontrolní a revizní komisi RKČR. Ta první je od Iva Přikryla a druhá od našeho bývalého předsedy MVDr. Schánilce.

- (14.03.01,HK) Ráno stahuji poštu a koukám: "leze" ke mě něco kolem 5,5 MB informací. Po stažení zjišťuji, že náš dobře známý p. Kováč majitel CHS Kovi-Rot ze Slovenska si udělal čas a úplně od základů zaktualizoval své stránky, takže se teď můžete podívat sami jak to zvládnul.

- (14.03.01,HK) Včera jsme Vás upozorňovali na nového stranického kolegu Šojdrové, který hodlá pokračovat v rozdělování psů na bezpečné a nebezpečné. Pokud chcete tomuto člověku něco pěkného sdělit, zde máte jeho e-mailovou adresu sustr@psp.cz tak, jak ji poslal Vláďa Farek.

- (13.03.01,HK) Možnosti využití platných právních předpisů k regulaci excesů souvisejících s chovem a chováním psů poslala na přání Eva Straková.

- (12.03.01,HK) Buldok roztrhal svou paní na www.idnes.cz v rubrice černá kronika. Že by byla MF tentokrát rychlejší než TV Nova?

- (12.03.01,HK) Kořistka a Šojdrová se svých kontroverzních částí návrhu zákona 805 vzdali a na jejich místo teď nastupuje kolega Šustr (KDU - ČSL), který bude v jejich prohraném boji proti 60.000 lidí, kteří se podepsali pod petici JEDEN METR pokračovat - čtěte článek "Ten den, kdy přestaneme být lidmi..." od Vojena Bendy.

- (09.03.01,HK) U veterinářů ještě chvíli zůstaneme a podíváme se, jak si poradí s ranami na těle našich čtyřnohých v 32. díle seriálu Psovi přítelem v nesnázích.

- (09.03.01,HK) A jak vypadá ošetření pejska, který se potkal s autem zjistíte při přečtení skutečného příběhu, který má název "zázrak".

- (09.03.01, JK) Co napsali o našem posuzovateli DKK MVDr. Petru Petrášovi v Deníku Litoměřicka? Podívejte se sami. Já nemám slov.

- (08.03.01,HK)  A nakonec proč bychom měli zůstat pouze u jedné švýcarské akce. Máme pro Vás celoroční seznam akcí pořádaných SRC v tomto roce.

- (08.03.01,HK) Od paní Marianne Lengwiler přišlo srdečné pozvání na Klubovou výstavu Rottweiler klubu Švýcarska konanou v Yverdon-les-Bains. Propozice a přihlášku najdete ve formátu .doc na tomto linku. 

- (08.03.01,HK) CHS Kovi-Rot má aktualizované své stránky. Zde se můžete třeba podívat, jaké na Slovensku plánují krytí.

- (07.03.01,HK) Sam Straka nám poslal povahový test pro psy, který vydalo Dolnosaské Ministerstvo pro výživu, zemědělství a lesy. Nedokážu a raději si ani nebudu představovat kolik psů tímto testem projde a kolik ne.

- (07.03.01,HK) Jak to vypadá v Anglii a Německu když pes napadne člověka na www.chovpsu.cz.

- (07.03.01,HK) Velice hezký a výstižný závěr má dnešní článek Evy Zemanové s názvem Vzájemná nenávist na Zvířetníku Neviditelného psa.

- (06.03.01,IP) Přidali jsme do plánu výstav přihlášku a propozice na MVP Litoměřice, která se koná 26-27 Května.

- (06.03.01,HK) MFDnes - názory čtenářů: Zákaz chovu bojových psů by byl užitečný.

dej_mi_jmeno.jpg (195302 bytes)-(5.3.01,IP) Ivan Sejkanič Vážení přátelé, chovatelé a příznivci našich čtyřnohých kamarádů, dostává se Vám do rukou knížka se 34 333 tisíci (i o trochu více) nejčastěji používaných jmen našich miláčků ...
(pokračování zde)

-(5.3.01,IP) Jak jsme Vás již informovali, činnost ÚPCH RKČR se bohužel neprojevuje řízením či vyhodnocováním chovu RTW, ale především bojem proti nepohodlným lidem. Posledním názorným důkazem bylo odvolání MVDr.Schánilce z funkce PCH. 
   Dnes  přinášíme 
originál odvolacího dopisu zaslaného MVDr.Schánilcovi.
   Ani mě neudivuje, že v něm ÚPCH argumentuje věcmi které jsou  nepodstatné, zavádějící až nepravdivé...
Pokračování čtěte zde..

- (5.3.01,IP) Ani ČR1-Radiožurnál nemůže zůstat pozadu, pokud jde o psy. Manželé Fridrichovi nám poslali záznam včerejší reportáže.Děkujeme.

Bez_imunity_2.jpg (9489 bytes)-(5.3.01,IP) Minulý týden vysílala ČT1 pořad věnovaný tématice psů. Hosty byli mimo jiné naši populární poslanci Bez_imunity_5.jpg (16395 bytes)p.Kořiskta a p.Šojdrová. Vzhledem k 55 minutám trvání pořadu, přinášíme pouze zvukový záznam rozdělený na čtyři části po cca 1.3M. Formát RM. Část 1, část 2, část 3, část 4.

- (05.03.01,HK) Rottweiler klub SR pořádá v sobotu 25. 5. 2001 klubovou výstavu s udílením titulu CAC. Propozice a přihlášku naleznete zde.

- (05.03.01,HK) Státní veterinární správa ČR - ZPRÁVA PRO TISK 2. 1. 2001: I psi si budou rovni.

- (02.03.01,HK) Čtení na víkend z Planety zvířat: Zdeněk Kořistka: Psi se přeci běžně prodávají, vyměňují, darují. (formát .pdf)

- (02.03.01,HK) A ještě jednou Kořistka - tentokrát pro něj máme děkovný dopis (doplněný na přání manželů Fridrichových). 

- (02.03.01,HK) Četli jste už tuto zprávu?: Ti z Vás, kdo neviděli včerejší pořad Bez imunity, mohou litovat, že přišli o příjemný zážitek. Kromě populárního dua Kořistka-Šojdrová, zde vystupovali poslanci za další strany a byli velmi dobří! Totéž platí o panu redaktorovi. Kořistka si zachoval kamennou tvář až do konce, Šojdrová finále trošku nezvládala, ale bylo to humorné. Hlasovaní dopadlo cca 1900 : 4100 pro nás!!! Pejsci Vám chrochtají uznání za Vaši práci, mějte se všichni fajn. Vlada Farek.

- (02.03.01,HK) Lucka Kopcová vznesla oprávněný dotaz na p. předsedu Milana Noska ohledně personální čistky, která nedávno proběhla. Bude pan předseda kompetentní k odpovědi, nebo za sebe bude muset opět nechat rozhodnout někoho jiného?

- (02.03.01,HK) Víte kam mizí poplatky, které každoročně platíme za své psy?

- (01.03.01,IP) Snídaně s Novou se obšírně zabývala tématem bojových psů. Díky manželům Fridrichovým si můžete sami poslechnou o co tam šlo. Soubor je ve formátu RM, bohužel něco pres 2M. Takže trpělivost..

- (01.03.01,HK) Přátelé, dnes, ve 21.35 je na ČT pořad Bez imunity. Má se týkat psích zákonu. Z upoutávek nebylo zcela zřejmé, jak bude znít dnešní "lidové hlasování". Jestli pouze zákon ano či ne, nebo jestli omezovat či likvidovat bojová plemena či ne. Hlasování je telefonické. Vladimír Farek
Takže kdo budete mít čas se dívat, tak se dozvíte jak byla otázka položena a určitě hlasujte, protože celou válku jsme zatím nevyhráli a musíme pořád bdít a sledovat co se kde děje.

- (01.03.01,HK) Nedávné události vyvolaly na naší rtw konferenci debatu na téma: Provádět se psem nácvik obrany či nikoliv?
Přečtěte si
názor cvičitelky a majitelky jedné z nejlepších pracovních fen Vanesy Bohemia Ortles u nás Barbory Lužné, a třeba už budete mít jasno.

- (01.03.01,HK) S panem Rynešem stopujeme dnes naposledy a proto přidáme nejen přehled schémat, ale i poslední kapitolu rad, ve které budeme nacházet a vyštěkávat ležící osobu. Nemusíte to dělat samozřejmě sami, vezměte si sebou raději na pomoc svého psa, který na to má určitě o něco více čichových buněk :-)). A mě nezbývá nic jiného než přát míň sněhu, víc sluníčka a dobrý terén, aby se teoretická stopa mohla proměnit ve stopu praktickou.

- (01.03.01,HK) A teď na jiné téma: Nejen u nás, ale i v Americe mají problém s nekorektním jednáním chovatelů a jak dopadla koupě jednoho pejska právě v Americe se můžete dočíst zde.

- (01.03.01,HK) Někdo to pokazil - to je zamyšlení nad útoky psů z minulého týdne na Zvířetníku Neviditelného psa.

- (28.02.01,HK) Psy zastřelil policista služební pistolí: Majitelku agresívních pitbullteriérů čeká přestupkové řízení na www.mfdnes.cz.

- (28.02.01,IP) Krvelačné bojové bestie táhnou na naše děti! Ještě že je tady TV Nova, která nás všechny varuje... Poslechněte si zatím úvodník dnešní "Snídaně s Novou" věnované "bojovým psům"..Děkuji manželům Fridrichovým, že si tak brzy přivstali.(RM - 200K)


Obsahy úvodní stránky za měsíc
ÚNOR 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
LEDEN 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
PROSINEC 2000

Obsahy úvodní stránky za měsíc
LISTOPAD 2000

Obsahy úvodní stránky za měsíc
ŘÍJEN 2000

Ještě starší věci

Celkový přehled za různé měsíce..

 

A je tu další zpravodaj z roku 1971.


Děkujeme p.Kováčovi za  zaslání známek a titulů rozdaných na dnešní NVP NITRA. 
  Katalog a výsledky najdete zde!!!


Pro ty, co se jako já strašně rádi hrabou v historii RTW přinášíme další zpravodaj z roku 1971

 


Koupím přívěs na přepravu psů, 3boxový na velkých kolech.
Kontakt: janousek.jiri@worldonline.cz, mob.:0603/741174.


Jestli už jste si zvykli na pravidelný přísun informací z roku 1970, tak pro Vás máme smutnou zprávu, protože další historický zpravodaj v řadě má 
č. 7
a je z roku 1971 :-) Máme pro Vás další zpravodaj z roku 1970 už s číslem 6,

 

ve kterém se dozvíte něco o základech výcviku, zjistíte kolik bylo vykonaných zkoušek v letech 1966 - 1969 nebo si přečtete jaké povinnosti měl chovatel. 

 

Číslo pět žije! Znáte ten film ? Možná jo, možná ne, ale v každém případě si pročtěte zpravodaj č.5 z roku 1970


Rady pro výcvik psa, vysvětlení kondice psa a popis charakteru RTW z roku 1970..

A znovu otevíráme náš historický koutek. Asi by jste nikdo neuhodl, ale je to číslo 4/1970.  

Přináší zkušenosti pohraniční stráže s RTW, základní rady pro výcvik štěněte a "nové" zkušební řády z roku 1968! (.pdf - 98K)


Víte proč jsou včasné a přesné statistiky DKK důležité ? 

Třeba proto, protože je dokázáno, že pokud 0/0 rodiče, dávají víc jak 36% potomků pozitivních, tak nemohou být čistí a asi je tam něco špatně..  

Asi tedy nějaký kamarád kamaráda vyměnil snímek, nebo ......


Pro ty, co se jako já strašně rádi hrabou v historii RTW přinášíme další zpravodaj z roku 1971

 


CHS Kovi-Rot (SK) nabízí štěňátka - otec: Epos Ki-Rot, matka: Cita Agag, více informací a kontakt naleznete na této stránce.


CHS Mivanga nabízí:
ke krytí
polského plemeníka
Baca bez nazwy.
a dále přijímá záznamy na štěňata po otec: Baca bez nazwy, matka: Fauna Mivanga, odběr 2.4.2001, více informací naleznete zde nebo zde a také v sekci inzeráty.Pokračujeme v naší exkurzi do roku 1970. Dneska je to Klubový zpravodaj číslo 3/1970. Obsahuje rady, jak si správně vybírat štěně!

Pro čtení klikni sem.
Formát PDF, velikost 73K.


Včera se konala  v Grazu (A) MVP spojená se Speciální výstavou RTW Rakouského RTW klubu. 

Přinášíme výsledky některý našich a slovenských zúčastněných zvířat.


Psi - Tř.Otevřená

Dan ze Strahovké Vyhlídky 
- V2, res.CAC

maj.: Buchta František


Psi - Tř. Pracovní 
Xari v.d.Teufelsbrücke  - V4
maj.:Ivo Přikryl
Deny Gerix - VD
maj.Mudrová Ilona

Feny - Tř.mladých

Gina vom Zennwald - V1, CAJC
maj.:Žák Martin

Gamma v.Schwaiger Rathaus 
- V3, maj.: Přikrylová Jitka

Feny - Mezitřída:

Angie Catherine's Dream - V1,CAC,CACIB,BOB
maj., Žák Martin


Chovatelská stanice "Z Mramoru" má už poslední zvířátka ze spojeni "Arny Borafika/Fei Daubkův Vrch"
Zde se můžete podívat na obrázky a rodokmeny.


Domnívám se, že k tomu, abychom si byli schopni udělat správný  obrázek o tom, co se děje v RKČR nyní, je nutné seznámit se důkladně s historií RKČR. Díky p.Ing.Řádkovi Vám můžeme a budeme postupně přinášet historické zpravodaje, svody plemeníku a mnoho dalších materiálů. 

Takže čím začneme ? 
Vrátíme se do doby hlubokého totalismu kdy soudruzi řídí i kynologii a přinášíme zpravodaj 2. z roku 1970,  

Je smutné, že někteří naši současní představitelé ještě stále nepochopili, že cenzura, osobní čistky, intrikánství  a jiné podobné metody již patří neodvratně minulosti....

Formát dokumentu je PDF, velikost 109Kb.

3. a 4. března neboli tento víkend se koná mezinárodní výstava v rakouském Grazu. Těm, kteří jsou přihlášeni přejeme hodně štěstí.


Prodám štěňata a nabízím krycího psa: 
Otec : Dagles Sanblu - povaha 5,DKK 0/0, ZM, ZVV2, IPO3, SchH3, SchHA, ZPO1, ZPS1, BH, Matka : Alka z Lepých lesů-povaha 5, DKK 0/0, ZM, ZVV1, IPO1, SchH1, OP1, mohutná štěňata, tmavé oko, výrazné pálení Kontakt: Věra Vintrová, Pačejov 194, 341 01 Horažďovice, tel.: 0187/595 258, 0187/595 376


ON-LINE databáze RTW!!!

Jako jeden z mála kynologických spolků či serverů v republice si Vám dovolujeme představit  první on-line databázi 5.967 RTW. 
Zkuste si ji sami.  
Zatím jsem viděl něco podobného pouze u "Kavalírů"... 


Vyzkoušejte
Vyhledávací stránku RTW klubu!

 

Veterinární poradna
Máte-li nějaký dotaz veterinárního charakteru, pošlete ho Necas.jpg (8506 bytes)
MVDr. Aloisu Nečasovi z Vysoké školy veterinární v Brně.Dotaz i odpověď zveřejníme na těchto stránkách v rubrice Vet.poradna.

 

I want see more...

 

doporučený: IE4 a vyšší

TOPlist
film.jpg (5762 bytes)
<video
archiv

rp7_button_V.gif (977 bytes)

Najdeš
zde
nebo
zde


Najdeš
zde

P.S.
5.3.00 - Návod - Kterak se zbavit nepohodlných lidí...

Pokračování ze začátku stránky

 ..... argumentace o finanční náročnosti  či uzemní plošné pokrytosti je  velmi podivná, takže si zaslouží, abychom se na ni podívali trošku podrobněji.

Copak, že si pan ÚPCH všimnul až dnes, že p.Schánilec žije v Brně ? Vždyť tam žije už pěkných pár let ? 

Co mu vadí kolik a kde máme PCH, když PCH si platí ten chovatel , který si ho vybere? A to včetně jeho cestovních výloh. Pro klub představuje PCH prakticky nulové náklady, spíše bychom se měli bavit o přínosu, pokud se jedná o odborníka, jakým MVDr. Schánilec bezesporu je.

Co mu tak vadí ?  Není snad právo každého chovatele vybrat si koho chce ? 

Divné, že tento argumenty používá právě člověk, který v září požadoval po předsednictvu, aby mu odhlasovalo placení nákladů soukromého přístupu na internet a cestovní výlohy jeho návštěv zahraničních výstav..

Asi bych spíše řekl, že na Moravě severní jsou lidé podstatně oddanější velení než na Moravě střední. (my tady ji říkáme jižní, ale to nevadí...) 

 Za velmi úsměvnou považuji větu:
"V rámci povinností ÚPCH Vás odvolávám.."

Jak je vidět, ÚPCH se snaží demonstrovat znalost svých povinností. Bohužel zaměňuje pravomoci a povinnosti a zná asi pouze ty, které se mu právě hodí a nevšímá si těch, které prokazatelně neplní už několik let.

Celé to nějak připomíná odvolání p.F.Šmída z funkce PCH v roce 1996, kterého tehdy nahradil nynější předseda p.Nosek.

 Tenkrát to doživotní ÚPCH odůvodnil (vybráno ze zápisů výborových schůzí) asi takhle.
"p.Šmíd neposílal výsledky kontrol vrhů ÚPCH". 

Ano, nesmějte se, čtete správně! Dělal přesně to, co dělali všichni PCH ještě koncem minulého roku, kdy jsem byl ještě v předsednictvu. On se totiž  ÚPCH vůbec o  kontroly vrhů nezajímal, a tak mu je většina PCH ani neposílala. 

Tak jak je možné, kvůli tomu odvolat  p.Šmída a ostatní PCh tam ještě pořád nechat sedět ? 

Snad už  pouze tragi-úsměvnou bych už mohl nazvat   závěrečnou výzvu: "Veškeré materiály..... zašlete prosím na moji adresu, aby mohly být předány RKČR, jak je upraveno stanovami klubu.".

Nejenže pan ÚPCH asi nikdy nečetl stanovy klubu a tudíž neví že ve v nich  nic takového napsáno není , ale dokonce zapomíná, že ON OSOBNĚ RKČR velmi rád  a doposud zadržuje materiály zásadního významu pro chov RTW v ČR, a to i když ho k tomu již několik měsíců vyzýváme. 

Jinak bychom přece už dávno listovali katalogem DKK  mladším než 1996 a dalšími  materiály.

Nebo pro ÚPCH další velmi nepříjemné téma o němž se nesmí mluvit. Je to " Katalog chovných fen". Tento mu mu uložila vypracovat členská chůze již někdy v roce 1995!!! Nemusím nic říkat, nemáme ho dodnes..

Tenkrát se ÚPCH vykrucoval, že to nějaký čas potrvá, neboť tento velice složitý úkol (kdyby mi MVDr. Sedlář usilovně nebránil, mám jej hotový za jeden den ) vyžaduje počítač. 

Posléze RKČR vydal několik desítek tisíc za počítač, za program na zpracování dat chovu psů (nikdy se nepoužíval) a pořád nic.. 

Na dalších členských schůzích byl ÚPCH opakovaně (ovšemže marně) vyzýván k vypracování seznamu chovných fen, ale, jak jsem již psa, dodnes ho nemáme... 

Není se co divit, vždyť to není jediný případ ignorace usnesení členské schůze. On si přece z členské schůze nic nedělá...

 

 Víte pane doktore, RKČR není něco imaginárního za co se  můžete libovolně schovávat kdy se Vám to hodí. Ono to opravdu existuje!  

Jsme to především my řadoví členové tvořící dohromady občanské sdružení.Otázkou tedy pouze zůstává, jak dlouho bude toto sdružení ještě ochotno tolerovat nečinnost, ignoraci usnesení, lži, neochotu odpovídat na dotazy členů či dokonce personální čistky.. A to vše na úkor našich psů a za peníze z našich členských poplatků !!!

Možná to znáte, ale přece jen:

"Žádný strom neroste do nebe."


I.P.


- (09.01.01,IP) Předkládám k zamyšlení rekonstrukci konverzace s MVDr. Sedlářem tak, jak proběhla 7.1. na schůzi předsednictva těsně před tím, než jsem byl dotázán, zda chci převést naše stránky pod křídla RKČR.Drobné nepřesnosti jsou možné a pochopitelné.. 

Sedlář: (na otázku co dělal pro RKČR poslední roky)  
    To že tady je kladena neustále tato otázka, to je úplně jiná otázka, to vůbec s internetem nesouvisí, to ...
    Já: Tak ji zodpovězte a bude pokoj ne ?
    Sedlář: ...ať je tato otázka položena ! Bude v zápise, já se k tomu písemně vyjádřím. Já se nebudu vyjadřovat, to abych udělal jednu takovou chybu jakou jsem udělal, ze mě potom můj příspěvek, který tedy byl úplně jiný než  jsem čekal,  byl puštěn na internetu a já jsem z toho měl ostudu. ODBORNOU ostudu jsem z toho měl! 
Tak to já už si nenechám takovýmhle způsobem poškozovat svou pověst, protože si myslím, že nejsem takovej člověk, aby si lidi mysleli, že jsem úplnej  blbec a  ……… , zkreslený, překroucený údaje tam byly dávány. (Pozn: Za tuto přednášku RKĆR řádně zaplatil, a můžete si ji v plném, neupraveném znění poslechnout zde! - RealMedia. konec pozn.)
Už na členské schůzi jsem řekl že stránky byly dělány dobře a Ing. Přikryl byl první, za kým já jsem přišel aby v těch stránkách pokračoval. Ale v jiné podobě! Nelze v této „bulvární“ podobě , v jaké byly tyto stránky dělány doteď pokračovat….
*
Co by jste dělali Vy, na mém místě ? Řekli by jste ANO, budu pracovat pro vás ? 

Veškeré dění kolem komediální abdikace staronového ÚCPH - MVDr. Sedláře a poslední členské schůze je shrnuto zde..
najdete na tomto linku..

Výsledky ankety zaměřené na  spokojenost s prací ÚPCH


Budeme vděčni za všechny příspěvky týkající se RTW,
tyto bezplatně zveřejníme.
Zdarma zveřejníme údaje o Vašem (i nechovném) RTW s PP.


Dotazy,  náměty a připomínky zasílejte prosím na adresu  Ivo Přikryl  prikryl(zavinac)eurosat(tecka)cz nebo Klementová Hana
datlik@rtw.cz

Rottiet Ring Home Page Tuto stranu vlastní:
Ivo Přikryl
Jamborova 25
615 00 BRNO
Czech Republic

[ Další strana | Náhodně | Dalších 5 | Seznam stránek]
Chceš se přidat do kroužku? Přečti si info.
Next Site