m byosobní stránky správců serveru
Slovo na závěr
Něco o podpisování
... (2.6.zde .)

Osobní RTW stránky / Personal
Emailová konference rtw@rtw.cz je nyní přístupná i přes webové rozhraní! Neváhejte a pojďte si popovídat...    Stačí kliknout na tento běžící text!!!
Vyhledávání na RTW serveru
Engl.

Do členské schůze RKČR

Aktualizace: 17.04.2002 21:40


Úvodní strany serveru www.rtw.cz za měsíc 

Červen 2001.
 

Připomínky zasílejte na adresu:
prikryl(zavinac)eurosat(tecka)cz , datlik@rtw.cz , janne@rtw.cz
Co jsme měnili, přidali či upravili..

- (13.06.01,JK) Po dlouhé době Vám zase přináším dvě kapitoly z knihy Problémové chování psů od Ivo Eichlera s názvem Cane corso ve službě a jeho správná výživa a Německý ovčák nebo československý vlčák.
Příště už si budeme povídat o soužití se psem.

-(13.06.01,HK) Bart Drotar má u nás své úplně nové osobní stránky a určitě stojí tenhle fešák za zhlédnutí.

-(12.06,01,HK) Omlouváme se všem návštěvníkům našich stránek, kteří dnes přistupovali na adresu www.rtw.cz a byli nemile překvapeni přítomností jiných www. Potíže byly způsobené přesunem serveru. Děkujeme za pochopení.

-(12.06.01,HK) www.kynologie.cz zpracovala seznam všech veterinárních ošetřoven v ČR, takže pokud budete na cestách a přihodí se Vašemu miláčkovi něco nemilého nebo Vám váš veterinář prostě nevyhovuje, stačí kliknout a problém je vyřešen.

-(12.06.01,HK) Perzistující zuby. Víte ale jaký se pod tímto pojmem skrývá problém? 

-(12.06.01,HK) Přinášíme Vám obrazovou dokumentaci výsledků práce a moudrých rozhodnutí našeho ÚPCH a potažmu předsednictva. Jsou to fotografie štěňat, okupírovaných v 5 (slovy PĚTI ) týdnech. Takže tady to je: obrázek 1 a obrázek 2.

-(11.06.01,IP) Jsou členové RKČR rukojmí předsednictva? 

-(11.06.01,HK) Podařilo se nám vyřešit technické problémy, a tak Vám můžeme přinést další díl seriálu Františka Šmída. Tentokrát je o posuzování krku, trupu, končetin a ocasu. Je to opravdu obsáhlý výklad se spoustou obrázku, takže možná pro některé z Vás bude zapotřebí trocha trpělivosti při načítání.

-(11.06.01,HK) Tímto bych chtěla pogratulovat Xarimu, jeho psovodovi i majiteli ke splnění podmínek pro přidělení titulu Český šampion.

-(11.06.01,HK) Těm, kteří jsou z Brna přinášíme městskou vyhlášku, týkající se mimo jiné čeho jiného, něž našich čtyřnohých. 

-(08.06.01,IP) Včera jsme se zmínili o požadavku na odvolání předsedkyně KRK od  p.Sejkaniče. Dneska Vám přinášíme odpověď přímo od MVDr. Lenky Hanušové. P.Sejkanič mi k tomu napsal:

"...,, tak nevím co si o tom mám myslet,začínám mít obavu , abychom na tu dobrovolnost a bezplatnost , nemuseli nakonec ještě doplácet !..."

-(08.6.01,IP) Tak to máme takřka přesně 5 měsíců, co  ÚPCH dr.Sedlář intervenoval u Doc.Nečase a snažil se tlačit za vydání snímku DKK pozitivního psa p.Mudrové. Samozřejmě že opět "za předsednictvo". To se však už předtím odmítlo věcí zabývat a dalo to i do zápisu. 

Když jsme s tím vyšli ven, vydal "osobní stanovisko" ve kterém jsem byl obviněn ze lži a sliboval vysvětlení.

Pak se potichu ve zpravodaji objevil dopis  Doc.Nečase, potvrzující pravdivost informací, které jsme přinesli.

ÚPCH však nikomu nic nevysvětluje, na dopisy členů jednoduše neodpovídá a doufá, že věc vyhnije sama.. 

Nevyhnije pane doktore, nevyhnije. Vysvětlit to budete muset, protože to se prostě nedělá.. 

-(08.06.01,HK) Slíbila jsem, že se určitě můžete těšit na další výňatky z knihy "Co má pes na jazyku" od Stanleyho Corena, a protože se sliby mají plnit, tak jsem vybrala pro nás určitě zajímavý úryvek - příběh rotvajlera Bluta, který podrobně rozebírá vztah mezi ním a lidským členem jeho smečky paní Josefínou.

-(08.06.01,HK) Víte, co všechno předchází účasti v soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu na psí výstavě? Jestli ne, a přesto Vás to zajímá nebude Vám ani vadit, že na Zvířetníku Neviditelného psa nejde v tomto povídání o naše černohnědé oblíbence, ale o mnohem menší příbuzné.

-(08.06.01,HK) Málem bych úplně zapoměla, že náš seriál Psovi přítelem v nesnázích má ještě 5 dílů. Takže rychle vše napravuji dílem 37. s názvem "umělý odchov štěňat" a zároveň se omlouvám všem, kteří si tyto příběhy z veterinární praxe MVDr. Petra Skalky oblíbili.

-(07.06.01,IP) Začátkem května poslal p.Sejkanič předsedovi RKČR p.Noskovi žádost o odvolání předsedkyně KRK MVDr.Lenky Hanušové. Jako důvod uváděl její neochotu vyřizovat stížnosti členů a také střet zájmů (jako PCH je přímo podřízená ÚPCH MVDr.Sedlářovi a tudíž si asi nikdo nedovede představit, jak by mohla objektivně vyřizovat  ty kopy stížností, které na něj dostává).

Takže předseda p.Nosek vše projednal, poradil se i se členy KRK ČMKU ( to zrovna tak mohl zajít na nádraží, protože do naší KRK ČMKU  nemá co mluvit) a zjistil, že se obě tyto funkce MVDr. Hanušové navzájem neslučují , a proto pí.dr.Hanušová  zůstane ve funkci předsedkyně RKČR...

Máte dojem, že tomu moc nerozumíte ? Já taky ne, tak si to přečtěte sami..(formát pdf)

-(07.06.01,HK) MVP Nitra očima pana Sejkaniče.

-(07.06.01,HK) Včera 6. 6. 2001 se našla v lese fenka RTW - pokud byste někdo měl zájem se jí ujmout ozvěte se prosím na tuto adresu Elena.Sosnova@up.mpsv.cz
- 08:25 Nelezená fenka byla pouze zatoulaná a teď už je zpátky u svého majitele, takže jsme všichni rádi, že do dobře dopadlo.

-(07.06.01,HK) Pokud máte doma psa, který má na programu neustálé útěky vězte, že nejste sami.

-(07.06.01,HK) Včera jsme si přečetli o schopnosti fyzického vyřazení osoby psem a dnes připojíme další tři vlastnosti. Je to: vysoká pohyblivost, přirozená ochrana teritoria a cvičitelnost. 

-(06.06.01,HK) V 5.dílu našeho seriálu pokračujeme ve studování vlastností psů, pro které je využíváme a pozornost soustředíme na schopnost fyzického vyřazení osoby.

-(05.06.01,IP) Zpracoval  jsem Vám zbytek obrázků z MVP Nitra. Takže jsme kompletní. 

-(05.06.01,HK) Pan předseda klubu Milan Nosek se vyjádřil ke své vyjadřovací aktivitě. Jinými slovy "dejte mi všichni pokoj, mám na starost důležitější věci, než jsou členové klubu". Ale co, přečtěte si to raději sami.

-(05.06.01,HK) A ještě jednou pan předseda: pozvánka na mimořádnou schůzi výboru RKČR.

-(05.06.01,HK) Originály obou těchto dokumentů můžete v případě, že se Vám snad ani nechce věřit shlédnout na tomto linku (formát .pdf).

-(05.06.01,HK) Minulý týden se mi dostala do rukou knížka s názvem "Co má pes na jazyku - Jak porozumět psí řeči" autora Stanley Coren. Bohužel jsem stihla pouze nahlédnout, ale slibuji, že se nejzajímavějších částí této knihy dočkáte i zde. Teď tedy alespoň ochutnávka v podobě předmluvy.

-(05.06.01,HK) Naše anketa bude sice oficiálně ukončena 13. 6. 2001, ale už teď bych ráda poděkovala za Váš zájem a desítky vyplněných formulářů, které nám došly a za veškeré Vaše připomínky a náměty týkající se serveru www.rtw.cz. Vaše hodnocení nebereme na lehkou váhu a budeme se snažit vyhovět přáním jak jen to bude možné tak, aby tyto stránky byly takové jaké je chcete mít. S výsledky ankety Vás všechny seznámíme 15. 6. 2001, kdy bude vylosováno i 15 elektronických adres na jejichž majitele čeká dárek.

-(04.06.01,IP) Gratulujeme p.Lukáši Typovskému a psu Bartovi Drotar, ke splnění podmínek k získání titulu šampióna SK. 

Stejně tak gratulujeme p.I.Sejkaničovi, ch.stanice Mivanga, který splnil se svojí fenou Helou Mivanga taktéž podmínky pro získání titulu šampióna SK. 

Pokud jsem někomu zapomněl pogratulovat, prosím, ozvěte se.

-(04.06.01,IP) Přináším fotografie z MVP Nitra, pořádané 3.6.2001. Zatím tedy  fotografie psů, zítra dělám zbývající. 

-(04.06.01,HK) Pořizujete si prvního psa? Jestli ano, tak právě pro Vás je určen tento link, ve kterém naleznete rady p. Tiché.

-(04.06.01,HK) Síla, nebojácnost a houževnatost psů je téma dalšího z dílů seriálu na pokračování.

-(04.06.01,HK) Díky p. Kováčovi a Lubě Šebestové máme výsledky výstavy v Nitře.

-(04.06.01,HK) Bekky "Stehnovou" coby pomalu jako hlavní hrdinku rubriky Zvířetník na Neviditelném psu určitě všichni znáte, ale viděli jste už její nové stránky? 

-(02.06.01,IP) Dokončil jsem zpracování obrázků z MVP Litoměřice. Připravte se na trošku delší nahrávání, je jich tam vcelku hodně..

-(01.06.01,HK) On-line databáze se představuje v časopise Svět psů. Ptáte se jak? Posouzení necháme na Vás.

-(01.06.01,HK) Náš známý spisovatel Mirek Stehno a jeho Bekky mají na Zvířetníku Neviditelného psa další článek s názvem Název pro matematiky.

-(01.06.01,HK) A pro zájemce o canisterapii ještě jednou Neviditelný pes.

 


Přináším první výsledky MVP pořádané dnes v Litoměřicích. Mám odtud ještě cca 150 obrázků a posudky. Toto, spolu  s výsledky slovenské klubovky usilovně zpracovávám..

Máme pro Vás výsledky klubové výstavy Slovenského  RTW klubu. Tímto děkují panu J.Kováčovi za výsledky. Máme také 198 obrázků, které právě zpracovávám.. 
 Klubová výstava RTW klubu SK..


Chovatelská stanice Ballotada nabízí štěňata ze spojení
Xari v.d.Teufelsbrücke / Ballotada Ballotada
Odběr štěňat - červen 2001. Více informací naleznete zde.


Sháním štěně rotvajlera s PP do rodiny. Nechtějí ani chodit po výstavách ani zařadit psa do chovu, jen přítele. Nevadí vada skusu, světlé oko, bílé skvrny, apod. Za odpovídající cenu.

 Kontakt: Lucie Zavoralová, 378 61 Člunek 84, tel.: 0606/298820 nebo 0331/397079


Bonitace V.Bystřice 12.5.

Benno Šlaska Gwara - pov.5
Happy Holubí Dům - pov.5
Kubo Jailbirds Mra-Zus - pov.4
Caro Indy Slodka Sznupcia - pov.5

Cliff RottBox - pov.7
Dan Strahovská vyhlídka - pov.9
Apač pod Hvězdami - pov.5
Bad Černý Sagitarius - pov.6
Bard Černý Sagitarius - pov.6


Takže tu máme další historický zpravodaj - číslo 13, z roku 1971

Tento se věnuje tématům: Hárání fen, krytí, nechtěnému krytí, březosti, přípravě na porod, porodu štěňat, jejich výživě a přikrmování


Další video z Bonitace RTW 12.5.
Bonitace Velká Bystřice 12.5.

Benno Šlaská Gwara

Benjamin Rot-Pasha - pov.5
Lou-Lou Negrus - pov.6
Ambra Český Bodiguard - pov.6
Elegance z Amiho Dvora - pov.6
Ernestine z Amiho Dvora - pov.7
Cora Drotar - Pov.6
Mery Relay - pov.7
Bess Černý Sagitarius - pov.6


Fany Nová Hospoda - pov.7
Dora Poulex - pov 6
Ches Holubí dům - pov. 5
Nexi Relay - pov.6
Orca ze Štěrbů - pov.7

(Formáty RM, cca 500 K každý) - (09.01.01,IP) Předkládám k zamyšlení rekonstrukci konverzace s MVDr. Sedlářem tak, jak proběhla 7.1. na schůzi předsednictva těsně před tím, než jsem byl dotázán, zda chci převést naše stránky pod křídla RKČR.Drobné nepřesnosti jsou možné a pochopitelné.. 

Sedlář: (na otázku co dělal pro RKČR poslední roky)  
    To že tady je kladena neustále tato otázka, to je úplně jiná otázka, to vůbec s internetem nesouvisí, to ...
    Já: Tak ji zodpovězte a bude pokoj ne ?
    Sedlář: ...ať je tato otázka položena ! Bude v zápise, já se k tomu písemně vyjádřím. Já se nebudu vyjadřovat, to abych udělal jednu takovou chybu jakou jsem udělal, ze mě potom můj příspěvek, který tedy byl úplně jiný než  jsem čekal,  byl puštěn na internetu a já jsem z toho měl ostudu. ODBORNOU ostudu jsem z toho měl! 
Tak to já už si nenechám takovýmhle způsobem poškozovat svou pověst, protože si myslím, že nejsem takovej člověk, aby si lidi mysleli, že jsem úplnej  blbec a  ……… , zkreslený, překroucený údaje tam byly dávány. (Pozn: Za tuto přednášku RKĆR řádně zaplatil, a můžete si ji v plném, neupraveném znění poslechnout zde! - RealMedia. konec pozn.)
Už na členské schůzi jsem řekl že stránky byly dělány dobře a Ing. Přikryl byl první, za kým já jsem přišel aby v těch stránkách pokračoval. Ale v jiné podobě! Nelze v této „bulvární“ podobě , v jaké byly tyto stránky dělány doteď pokračovat….
*
Co by jste dělali Vy, na mém místě ? Řekli by jste ANO, budu pracovat pro vás ? 

Veškeré dění kolem komediální abdikace staronového ÚCPH - MVDr. Sedláře a poslední členské schůze je shrnuto zde..
najdete na tomto linku..

-(16.05.01,HK) Vyhodnocení ankety na téma chování dr.Sedlář na akci Körung- výsledky posuďte sami.

Jste spokojení s výsledky práce ÚPCH ?

Výsledky ankety zaměřené na  spokojenost s prací ÚPCH

 


Obsahy úvodní stránky za měsíc
KVĚTEN 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
DUBEN 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
BŘEZEN 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
ÚNOR 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
LEDEN 2001
 

Obsahy úvodní stránky za měsíc
PROSINEC 2000

Obsahy úvodní stránky za měsíc
LISTOPAD 2000

Obsahy úvodní stránky za měsíc
ŘÍJEN 2000

Ještě starší věci

Celkový přehled za různé měsíce..


 Veterinární poradna
Máte-li nějaký dotaz veterinárního charakteru, pošlete ho Necas.jpg (8506 bytes)
MVDr. Aloisu Nečasovi z Vysoké školy veterinární v Brně.Dotaz i odpověď zveřejníme na těchto stránkách v rubrice Vet.poradna.

 


Ke čtení formátů .pdf je třeba mít instalován Adoby Acrobat. Program je samozrějmě zdarma a najdete ho zde!

 

doporučený: IE4 a vyšší

TOPlist

 

 


film.jpg (5762 bytes)
video
archiv

rp7_button_V.gif (977 bytes)

Najdeš
zde
nebo
zde


Najdeš
zde

P.S.
25.5.01 - Něco o podpisování 

Člověk by si pomalu myslel, že když někdo něco podepíše, tak že za to také asi ručí. 

Že tomu tak asi nebude, jsem začal poprvé tušit, když v televizi informovali o procesu s místopředsedou ODS Novákem, který podepsal nějaké daňové dokumenty, ale protože vlastně vůbec nevěděl, co podepisuje, byl soudem osvobozen.

Stejně, nebo velmi podobně se věci ději i v našem psím klubu. 

8.4.2001 proběhla IV. schůze předsednictva, ve které se velmi  bouřlivě jednalo  o ocasech RTW. Závěrem si ÚPCH dobrovolně vzal úkolem napsat oficiální stanovisko časopisů, zabývajících se psí tématikou. 

Prohlášení, která se však v  tisku objevují, nejsou, jak je u dr.Sedláře již dobrým zvykem, opatřena jeho podpisem, ale jsou nadepsána "Stanovisko předsednictva a PCH"  a opatřena podpisem  předsedy p. M.Noskem.

Nejen, že tyto "stanoviska" neobsahují  nic z toho o čem se na IV. předsednictvu jednalo, ale všichni, kdo jsou tam uvedeni, ať již předsednictvo, nebo poradci chovu, tito všichni funkcionáři viděli text "svého  prohlášení" poprvé, až když vyšlo tiskem. 

A to dokonce včetně předsedy Noska, který je pod prohlášením podepsán.. 

S několika poradci chovu jsem už mluvil, a tito potvrdili, že se o žádném takovém textu  nejen nehlasovalo, ale ani vůbec nejednalo..

Na co vlastně tedy máme poradce chovu, předsednictvo a předsedu, když  dr. Sedlář je sám dostatečně fundovaný, a jedná i podpisuje za všechny tyto funkcionáře, a to i bez jejich vědomí? 

Nebo je to normální ?  

I.P.

Budeme vděčni za všechny příspěvky týkající se RTW,
tyto bezplatně zveřejníme.
Zdarma zveřejníme údaje o Vašem (i nechovném) RTW s PP.


Dotazy,  náměty a připomínky zasílejte prosím na adresu  Ivo Přikryl