Úvod > Různé > RKČR a jeho... > KRK > Arogance moci,...
Dnes je 16. duben 2024, psí svátek má: Rolf, Betina, Felicia Mapa webu Poslední změny

Arogance moci, nehoráznost nebo výsměch ?

Nevím, který z těchto dvou výrazů je vhodnější pro to, co jsem se dnes dočetl na oficiálních stránkách klubu a o čem, přesto že jsem členem KRK, nemám ani potuchy..

 Ve zkratce  přiblížím o co šlo:

  Pan H.Procházka z Vejprnic, výcvikář a člen předsednictva klubu pracoval jako předseda bonitační komise při jarní ponitaci v Praze.

  Paní Alena Buriánková si na svodu v Nezamyslicích, na kterém byla jako posuzovatel exteriéru, nechala posoudit svoji vlastni fenu od jiného PCH. Do tohoto posuzování nijak nezasahovala, aby nemohla být napadána, že si posuzuje vlastní zvíře.

    Na bonitaci v Praze, kde byl Procházka předsedou, byla přihlášena fena, u níž byl jako majitel  opět Hynek Procházka z Vejprnic.  Předseda bonitační komise/majitel Procházka se s tím ale nijak nazalamoval, bez problémů si vlastní fenu změřil, posoudil a "stál při ní" i když vykonávala zkoušku povahy.

  Ač svod je oproti bonitaci věcí naprosto nedůležitá a nepodstatná, byla paní Alena Buriánková projednávána na předsednictvu a dokonce na webových stránkách klubu bylo dlouho vyvěšeno, že předsednictvo "zvažuje", že jí svodový kód (udělený úplně někým jiným) zruší !!!

  Naproti tomu je nenapadlo ani náhodou se zabývat chováním, natož rušit nějaké kódy, jejich kolegy - Hynka Procházky, který si, jak psáno výše, bonitační kódy  sám  dokonce přiděloval a celou bonitaci řídil.


A dnes čtu na stránkách RKČR vyjádření KRK a nestačím se divit !!!

2/ K dotazu KRK p. Hynek Procházka písemně sdělil, že bonitovaná fena nebyla v jeho majetku, ale majitelem je jeho syn Hynek Procházka, bytem dtto, který tuto fenu vždy vodil na výstavách.
Pan H.Procházka se nedopustil žádného porušení Organizačních dokumentů RKČR a to ani v případě, že by bonitovaná fena byla v jeho majetku.
KRK doporučuje předsednictvu RKČR navrhnout doplnění Organizačních dokumentů RKČR, jak postupovat v případě posuzování psů na bonitaci v majetku posuzovatele, nebo členů jeho rodiny.

 A co já na to  ?

1.  Je NAPROSTO neakceptovatelné, aby člen bonitační komise (natož předseda) bonitoval zvíře vlastní nebo ve vlastnictví svého syna (se kterým navíc bydlí na stejné adrese).

2.  Hynek Procházka NIKOMU nikdy nedokázal, že fena JE skutečně ve vlastnictví jeho syna. On to prostě jenom oznámil a očekává, že všichni tomu budou věřit.
 
3. Ač některé věci v bonitačním řádu napsány nejsou, každý normální člověk je chápe a dodržuje. Takže když třeba v bonitačním řádu není napsáno, že do psů se nekope, že komise po dobu bonitace nemluví sprostě a pod., každý to ví a snaží se to nedělat.
 
 Chci tím říct to, že i když v bonitačním řádu není konkrétně (pro Procházku) napsáno, že si předseda bonitační komise nesmí bonitovat vlastní zvíře, snad ještě nikdy se nenašel předseda komise, který by si to dovolil.  Pamatuji doby, kdy členové bon.komise jezdili bonitovat na Moravu nebo prostě řekli, že v bonitační komisi být nechtějí, aby si mohli bonitovat vlastní zvíře.

  Odmítám, aby VČS byla zdržována změnou bonitačního řádu kvůli člověku, který je tak arogantní, že nechápe to, co doposud bylo každému jasné.

 Odmítám se ztotožnit s vyjádřeních předchozích členů KRK (nechápu, jak je možné, že na vyjádření není datum ? ), se kterým jsem nebyl seznámen a které podle mého názoru není spravedlivé vůči ostatním členům RKČR.

 Bonitace by - pokud možno - měla probíhat za podmínek rovných pro všechny přihlášené účastníky bonitace. Jak ti k tomu přijdou ?

 Rozhodl jsem se napsal a poslat  stížnost k VČS napadající rozhodnutí KRK s tím, aby bonitační kódy přidělené si předsedou samotným byly zrušeny a aby mu byla uložena povinnost předvést fenu znovu. Tedy pokud tam není nějaký jiný zádrhel, pro který si musí fenu bonitovat sám..

Anketa

Domníváte se, že je v pořádku, když výcvikář klubu jako předseda bonitační komise posuzuje fenu ve svém vlastnictví (svého syna - jméno a bydliště stejné, takže těžko říct, koho zvíře vlastně je)?
Ne, není to správné, zvíře by měl předvést (33 %)
No, není to správně, ale už to tak nechme.. (30 %)
Je to v pořádku. Přejme mu to.. (38 %)
Počet hlasů: 3791


Na www.rtw.cz probíhala anketa na toto téma a můžete se podívat, jak dopadla..

I.PrikrylKomentáře

Nastavení kvality: Vše | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Celkem 11 příspěvků , poslední příspěvek zaslán 23 .10. 2005 21:04:34
Příspěvek
Jméno
Datum
Roman Šmolcnop
11 .10. 2005 11:08:36
M. Císař
11 .10. 2005 15:17:24
Roman Šmolcnop
11 .10. 2005 11:06:10
Přikryl Ivo
9 .10. 2005 12:04:41
Schánilec Pavel, MVDr.
9 .10. 2005 19:03:36
alena buriánková
9 .10. 2005 19:36:00
Přikryl Ivo
9 .10. 2005 19:49:31
Přikryl Ivo
9 .10. 2005 19:53:03
 
 
 
 
 
Dáša Procházková
9 .10. 2005 21:38:17
 
 
 
 
 
 
alena buriánková
10 .10. 2005 15:02:28
 
 
 
 
 
 
 
prikryl
23 .10. 2005 21:04:34