Úvod > Chov > Ostatní > Stažení...
Dnes je 20. červenec 2024, psí svátek má: Bax, Carmen, Arieta Mapa webu Poslední změny

Stažení stížnosti - zastrašování

Stažení stížnosti - zastrašování

V pondělí 21.1.2013 jsem z těchto stránek stáhla stížnost pana Svobody. Udělala jsem to po telefonátu paní Ludvíkové, ve kterém mi sdělila, že mi včera poslala e-mail (který jsem v té době ještě nečetla), abych stížnost okamžitě smazala, jinak na mě podá trestí oznámení.

Musím přiznat, že v té chvíli jsem byla docela vyděšená, protože představa soudního sporu s paní Ludvíkovou se mi opravdu nelíbí. Takže jsem si mail pí Ludvíkové přečetla a stížnost ze stránek stáhla.

Pár dní mi trvalo, než jsem celou věc strávila a pořádně o ní popřemýšlela. Nakonec jsem dospěla k několka závěrům.

Předně je minimálně zarážející, že jsem nejdříve nebyla slušně požádána, abych stížnost dala ze stránek pryč. Nemám nic společného s předsednictvem RKČR, a tak jde komunikace mezi klubem a pí Ludvíkovou uplně mimo mě. Pí Ludvíková mi mohla kdykoli během řešení kauzy napsat například to, že si chce problém vyřešit s učastníky sama a bylo by jí milejší, kdyby stížnost na internetu nebyla. Je velice nepatřičné začít konverzaci o problematice okamžitým atakem, výhrůžkou a zastrašováním. Na tyto stránky (www.rtw.cz) dávám vše, co mi lidé pošlou. Nedělám žádný výběr toho, co se mi líbí či ne, a pí Ludvíková mi mohla poslat svou reakci, kterou bych stejně taky zveřejnila.

Co dalšího je nesmírně zarážející, je fakt, že po prvním (a zároveň i posledním upozornění na stažení) jsem dostala pouze 15 hodin na provedení. Podotýkám, že během těchto patnácti hodin byla noc. A je vysoce pravděpodobné, že se člověk, v tak krátkém čase ke svému mailu ani nedostane, což se koneckonců i stalo. Proto si myslím, že je slušnost nastavovat lhůtu alespoň v rámci několika dní. Teprve pak mají smysl. Samozřejmě, chceme-li podpořit výhružný tón sdělení, je kratší doba efektivnější.

Možná ale největší problém celého požadavku chovatelky je v tom, co vlastně chce. Na stránkách jsem zveřejnila odkaz na text někoho jiného. Nejde o protirasistické ani nacistické sdělení, a proto není v rozporu s demokratickým nastavením našeho státu. Každý má právo vyjádřit svůj názor, domněnku apod. Toto není trestné. Pokud si však chovatelka myslí, že jde o lži, měla by věc řesit hlavně s účastníky kauzy, ne s náhodnými prostředníky, jako jsem já.
Možná bych ještě přidala zmínku o tom, že lidé mají právo na informace. Toto právo je zakotveno v zákoně 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, čili mají právo vědět, co se v klubu děje. Stejně jako se v televizních novinách dozvídáme o aktuálních kauzách, tak i toto je třeba zveřejňovat, stejně jako výsledky těchto sporů.

Mail pí Ludvíkové přikládám k tomuto článku, aby si každý mohl udělat představu o tom, jaké komunikaci jsem byla vystavena. (pozn. pošta patří adresátovi, proto si to mohu dovolit) Celý ho považuji za výhružný, a proto si ponechám blíže neurčený čas na zvážením, zda naopak nepodám trestní oznámení za výhružku, protože ta (narozdíl od prezentování svého názoru) je opravdu trestná.

Kateřina Ludvíková
komu: Wailerott @ gmail.com
datum: 20. ledna 2013 20:42
předmět: okamžité stažení ze stránek
posíláno přes: seznam.cz

Předmět: okamžité stažení ze stránek

Dobrý večer slečno Jarošová,včera se uskutečnila členská schůze,kde abdikovali 2 členové předsednictva a proto předsednictvo padlo.Vyzvala jsem pana Cacha ohledně mého problému omezení chovnosti,zda  stáhne z oficiálních webových stránek RKČR vše co se týká mé kauzy a to i pozastavení a odůvodnění M.Noska,ohledně kontroly vrhu,která také patří ke kauze,/dala jsem jim na to měsíc od doručení mého vyjádření k mému omezení chovnosti na svých zvířatech/ a pan Cach mi sdělil před členskou základnou,že to ještě měsíc není,ale že se to stáhne,že je to ostuda i klubu.Lhal,měsíc to byl ke 14.1.2013/.Touto cestou Vás chci upozornit, zrovna tak jako i předsednictvo,že na Vás apeluji,aby nejpozději zítra /21.1.2013/do 12,00 hod.  bylo vše staženo ze stránek RKČR a to i příspěvek p.Svobody/ a vše co je na knize /drbárně/ k mé kauze,pokud se tak nestane,podám dne 22.1.2013 na Vás,jakož to osobu,která vede stránky RTW trestní oznámení pro pošpinění mého jména,mé osoby,svých chovných zvířat,svou chovatelskou stanici,pošpinění na cti a finanční újmu za to,že jste uveřejňovala články proti mé osobě a sama jste se vyjadřovala na knize návštěv k mé osobě.

K.Ludvíková

Kristýna Jarošová