Úvod > RTW Databáze > On-line rtw...
Dnes je 19. duben 2024, psí svátek má: Peggy, Daisy, Ersi Mapa webu Poslední změny

On-line rtw databáze

On-line RTW databáze
Ač se relativně snažím, pořád se ke mně donáší zvěsti, že někteří lidé nemůžou zjistit, jak si v databázi doplnit informace ke svému psu. Evidentně je rubrika Nepřehlédněte přehlédnutelná...
a můj mail je tak nedostižný.

Proto jsem se rozhodla napsat speciální článek se svým kontaktem v naivní víře, že si ho někdo přečte.


-Momentálně není databáze zcela aktuální a spostu zvířat v ní chybí. Čeká se na data z plemenné knihy, které by měly v brzké době přijít a následně proběhne velká aktualice (dá-li Ivo Přikryl). Proto, prosím, vyčkejte se žádostmi o doplnění svého zvířete - nejspíš bude doplněno při ní.
Samozřejmě, pokud je jeho přítomnost v databázi nutná (krytí, chovný pes), pak  pište ještě před aktualizací.

-Až se databáze aktualizuje, buďte rozumní a neposílejte mi 50 mailů s fotkami apod. a berte v úvahu, že databázní práce bude poněkud víc, a tak má typická doba (24hodin) na doplnění bude trošku delší.

- Berte, prosím, v úvahu, že kolonka, kam dopisuju zkoušky, výstavy a jiné, je dělaná pro svodovou charakteristiku povahy. Info navíc, jsem tam začala dopisovat až já, před asi třemi lety. Nevím to přesně, ale myslím, že je to na 50 znaků (i mezera je znak). - kolonka na zkoušky - max. 50 znaků.

- Dat. nakrytých fen má prostor pro info o rodičích větší, ale také se tam toho moc nevejde.

- Fotky se zpravidla vkládají ve velikosti, kdy největší hrana nepřesahuje 700 pixelů. Je slušností posílat fotky už v této velikosti a vrcholem neslušnosti poslat třeba 20 a více fotek nezmenšených.

- K fotce je možno napsat komentář, ten však jde vpisovat jen při samotném nahrávání, takže když se má kometář měnit, je třeba fotku vymazat a znovu nahrát. Proto komentáře pište raději rovnou (v ideálním případě tak pojmenujte fotku), jinak je standardní k fotce přidávat Zasláno toho a toho dne.

- Ke každému psu je sice možné nahrát nejspíš nekonečné množství fotek, ale v jeho profilu se ukazuje pouze prvních padesát, proto si dovoluji nastavit normu - 50 fotek na jedno zvíře. Můžu i mazat, takže když vyfotíte lepší fotky, než už tam váš pes má, může se to přehodit.

- Jestliže v databázi objevíte chybu, prosím, informujte správce, čili mě (v krátkém čase by se aktivně měly přidat Bára Lužná a Šárka Amortová). Je možné, že se při doplňování stala chyba v systému ( např. opakovaně se u Hikka Vombat přiřazoval fiktivní potomek), nebo se může správce jednoduše splést.Děkuji, Kristýna Jarošová - kristyna.jr (zav.) seznam.cz

A tady pro představu oskenované administrativní centrum databáze. Profil své feny jsem použila kvůli tomu, že kdybych použila kterékoli jiné zvíře, majitel by s velkou pravděpodobností protestoval.

Přidávání nového jedince:                Úpráva údajů o jedinci:  

      

Správa obrázků:                                 Dat. nakrytých fen:

      


Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek, přidejte ho jako první.