Úvod > Různé > Osobní stránky > Ch.St. Montyblack...
Dnes je 27. únor 2024, psí svátek má: Black, Flek, Gita Mapa webu Poslední změny

Ch.St. Montyblack se představuje..

Nevím, zda se Vám bude zdát toto normální, ale myslím, že většinu chovatelů k Rotíkům přivedla pouze jen náhoda.

Link na webové stránky chovatelské stanice  Montyblack najdete zde..

  S mým manželem jsme měli asi 9 let jednu fenku Springeršpaněla, která nepřijala do naší rodiny náš nový přírůstek, dceru Nikolku. Co jsem přišla z porodnice, byly problémy, a tak jsem to vydržela pouze rok. Pak jsme tuto fenku dali bratrovi mého manžela, který nemá děti a tam se má jako u nás dříve a je spokojená.
Moc nás to mrzelo, přece jen 9 let je dlouhá doba na to, aby jste si zvykli, a najednou nemáme psa. No a tak jsme se jednou asi po roce rozhodli, že si pořídíme nového pejska.

  Nejdříve jsme chtěli Rhodézského Ridbega nebo Mastina, ale manželovi se také jako mně líbil Rotvajler. Hlavně pro jejich výraz.

  Tak jsem začala číst plno publikací a článků na téma chov rotwajlerů a usoudila jsem, že bude mnohem lepší, i proto, že máme dítě, mít psa, který má rodokmen kvůli předpokládané povaze předané od rodičů. A tak jsem se každý den pídila po nových štěňatech i na internetu, až jednou jsem zavolala na tel.číslo do okresu Pardubice konkrétně do Holic u Pardubic p.Polednovi, štěňata byla ještě volná. Tak jsem si ihned jedno štěně zamluvila, i když jsem ho neviděla. Riskla jsem to.

  Když jsme si přijeli pro fenku, byla strašně příjemná, ihned se na nás přišla podívat a očuchat s ostatními a hlavně šla k naší malé dcerce a to bylo pro mne rozhodující. Vybrala jsem si. Když jsme chtěli odjet a vzít si fenku do ruky, najednou se ještě obrátila a běžela k svojí mamce jako by se chtěla ještě rozloučit.a pak hurá do nového domova.

  A tak tedy od srpna roku 2002 máme naší první rotvajlerku „ARLET Z POLEDNOVA DVORA“. Její otec je HAPPY HOLUBÍ DÙM a matka MERY RELAY CS. Jako štěně, které bydlí s námi v paneláku v bytě 1+4, se chovala strašně super. Strašně rychle se naučila venčit venku, takže těch loužiček bylo docela málo, spala 8 hodin přes noc a co je hlavní, skoro nic nezničila. Pouze se dostala na zoubek proutěné rohožce a hračkám, které ukradla mojí dceři.

  Když jí začalo být tak půl roku, šla jsem se zeptat na náš cvičák, zda mě vezmou, no a už to bylo. Nikdy jsem si neuvědomovala, co je to za dřinu pejskařit. Ale už jsme se na to dali a nemohla jsem udělat krok zpět. A tak jsem začala s naší čubinkou cvičit, bylo to pro mne nepředstavitelné. Ona je tak strašně temperamentní, že jsem to kolikrát z brekem chtěla vzdát, ale pak to opět přešlo. No a dnes je to dospělá fena, která má ohromnou chuť cvičit a je výborná v obranách. Dodnes, tj. r 2004, máme zatím 7 zkoušek (ZM, ZVV1, IPO1, IPO2, ZZO, ZPO1, SchH1), účastnily jsme se již RTW cupu a závodu v IPO3. No a během roku jsem se rozhodla vzít si ještě jednoho pejska .

  Takže jsem si vybrala pejska, který je u nás od září r.2003 „BEGON Z RÝCHORSKÝCH VRCHÙ“, jeho otec je FAX VON TENGEN a matka CHESS HOLUBÍ DÙM.

  Tento pejsek je jako jediný syn narozen nás v republice po psovi Fax Von Tengen, který se řadí mezi prvních 10 nejlepších plemeníků v Německu.

  Begon je ale tentokrát umístěn v kotcích, je to velice houževnatý pes, který vás velice miluje, také má rád cvičení a je výborný v obraně.

  Zní to komplikovaně, ale láska, kterou Vám Rotwailer může dát, za to stojí!!!

  Pokud se někdo rozhodnete jako ostatní chovatelé Rotwailerů pro toto plemeno, je nutné počítat s tím, že je to velice věrný společník, který Vás bude doprovázet Vaším životem zhruba dalších 10-15 let.

*Romana Čermáková*

Komentáře

Nastavení kvality: Vše | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Celkem 1 příspěvek , poslední příspěvek zaslán 2 .5. 2006 0:16:22
Příspěvek
Jméno
Datum
vladimir
2 .5. 2006 0:16:22