Úvod
Dnes je 13. duben 2024, psí svátek má: Romy, Astor, Dio Mapa webu Poslední změny

Všichni jsme si v klubu rovni, jenom někteří jsou rovnější..

Dnes mám ještě i trošku jiné téma. Myslím, že se jedná o téma dosti závažné, které by - pokud by zůstalo opomenuto - mohlo vést k deformaci významu a funkce klubu jako takového. Doufám, že celá žáležitost bude projednána předsednictvem RKČR a ze záležitosti budou vyvozeny patřičné důsledky.

V návštěvní knize webových stránek RTW klubu ČR chovatel, p.P.Šťastný upozornil na - dle mého názoru - závažný střet zájmů.

Lidé si totiž všimli, jak poradce chovu pro západní Čechy, vyvcvikář a člen předsednictva RKČR si na bonitaci 30.4.2005, kde byl jako předseda bonitační komise a vedoucí akce, sám bonitoval vlastní zvíře (zvířata?) a čile v tomto případě spolupracoval s rozhodčím pro exteriér - asi proto, aby náhodou nedošlo k posouzení něčeho, co on posoudit nechce a naopak posouzeno správně bylo to, co on posoudit chce.

Ano, je to ten stejný člen předsednictva, která zásadně platí poplatky za krytí, až kdy fena zabřezne (neboť jenom pitomec a řadový člen klubu platí tak jak se podle řádů má..).

Ano, je to také ten, jehož syn podle očitých svědků a výpovědí rozhodčí - na výstavě po verdiktu plivnul rozhodčí pod nohy.

Ten, jež běžně a mnohdy až nevybíravými výrazy velmi hlasitě komentuje zvířata pocházející z jiných chovatelský stanic, pokud se - jistě nezaslouženě a náhodou - dostanou před zvíře ze stanice jeho, či pokud si náhodou rozhodčí dovolí posoudit zvíře jinak, než si myslí on.

Poradce chovu který kryje bez krycích listů, případně si je píše sám.

Člověk který se netají názorem, že on chová RTW přece pro peníze a na zbytek se*** - a tomuto mottu podřídil zřejmě i všechny ostatní činnosti.

Ač by se o jeho chování dali psát romány, ač mnozí říkají jó ten P****** to je normální pr*****v, doposud se nikdo nepokusil shrnout do jednoho odstavce věškeré , jistě významné zásluhy tohoto PCH a člena předsednictva.

A tak po té, když mi ukázal, jak je třeba bonitovat vlastní chov, jak se mají dělat výstavy na cizí papíry, jak platit za krytí a také v neposlední řadě, jak psát slovo CACYB mi nezbývá než volat:

JEN VÍCE TAKOVÝCH "VÝZNAMNÝCH CHOVATELÙ" do předsedncitva! Vždyť oni si to zaslouží ! Kde jinde by takovéhle věci mohli beztrestně dělat !

Možná snad tak už jenom v parlamentu ČR, ale to snad radši bože ne...