Úvod
Dnes je 19. duben 2024, psí svátek má: Peggy, Daisy, Ersi Mapa webu Poslední změny

A máme tu další anketu..

  Na předposlední bonitaci v Praze (na té poslední vyvedl zase něco jiného, ale o tom až jindy) náš klubový výcvikář  H.P., coby předseda bonitační komise, vesele posuzoval zvíře ze své vlastní chovatelské stanice.
 
  Kdyby to ale bylo jenom z jeho chovatelské stanice, ono to zvíře je napsáno i na jeho jméno a bydliště, a to "nadrzo" i v bonitačním katalogu.

  Na celé záležitosti je peprné především to, že předsednictvo klubu uvažovalo o "zneplatnění" svodového kódů paní .A.B. Tato paní totiž fungovala na svodu dorostu v Nezamyslicích jako rozhodčí pro exteriér a na tomto svodu měla navíc přihlášenou vlastní fenku.
  Věděla ale, že si zvíře nemůže posuzovat sama, tak při posuzovaní své feny přestala posuzovat a toto zvíře posoudila přítomná PCH.  KRK následně schledala tento postup v pořádku a toto napsala i ve svém vyjádření.

  Takže této paní, která neudělala vlastně nic špatně, zvažovalo předsednictvo zrušení svodového kódu (který stejně jako tak nemá na nic vliv) a odmítlo se zabývat zřejmým střetem zájmů v případě výcvikáře klubu, který si bonitoval svoje zvíře sám.

  Jako vysvětlení náš výcvikář uvedl, že fena není jeho, že patří jeho synovi. A syn se jmenuje stejně, bydlí na stejné adrese.  Toto své tvrzení nijak nedoložil, a ono je to stejně jedno.

  Všechna zvířata na bonitaci mají mít stejné podmínky. A dost těžko můžeme hovořit o stejných podmínkách, když vaše zvíře měří někdo, kdo je pro ně cizí a nebo někdo, kdo s tímto zvířete bydlí.

 O objektivnosti bonitačního kódu povahy u tohoto zvířete by se tedy dalo vcelku úspěšeně pochybovat.

  Jak jsem již naznačil, náš výcvikář na celé záležitosti nevidí nic špatného.

  A co si o věci myslíte Vy ? 

Anketa

Domníváte se, že je v pořádku, když výcvikář klubu jako předseda bonitační komise posuzuje fenu ve svém vlastnictví (svého syna - jméno a bydliště stejné, takže těžko říct, koho zvíře vlastně je)?
Ne, není to správné, zvíře by měl předvést (33 %)
No, není to správně, ale už to tak nechme.. (30 %)
Je to v pořádku. Přejme mu to.. (38 %)
Počet hlasů: 3791

 

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek, přidejte ho jako první.