Úvod
Dnes je 19. duben 2024, psí svátek má: Peggy, Daisy, Ersi Mapa webu Poslední změny

A je tu ten den! Štěnata odcházejí...

A takhle nějak vypadala, když se narodila.. Už je to skoro dva měsíce, co  se na tomto serveru objevila zpráva ve které jsem Vám popisoval narození  štěňat v naší chovatelské stanici. Ona nám ale od té doby už pořádně vyrostla, rozkousala na zahradě co šlo a stala se věrnými kamarády našich dětí.

 Jak jsme je postupně krmili, napájeli, hlídali aby byla patřičně kojena, odčervována, kontrolována poradcem chovu, otetována, naočkována a vybavena všemi potřebnými doklady, stali se z nich naši kamarádi.  Měl jsem dojem, že i štěňata v nás viděla svoje kamarády. Soudím tak podle toho, že kolem domu se nedalo ani chodit, protože jsme měli neustále jedno až čtyři štěňata zakousnutá v nohavici.
 
 Bohužel už je tu ten čas  kdy dovršili  dvou  měsíců věku  a  a tedy i doba stěhování k novým majitelům.

 Včerejší den byl proto u nás doma smutným dnem loučení.   Pro  první ze štěňátek si přijel budoucí majitel  a odvezl  je do nového domova.  Podle zpráv přestálo štěňatko dopravu velmi dobře (tedy zvracelo jenom do Brna, pak už to bylo prý OK) a velmi rychle si zvyklo na nové prostředí. Pojalo za vlastní místní lidské i psí kamarády. Nám nezbývá než doufat, že se bude mít dobře a že se s ním budeme pravidelně setkávat třeba na výstavách či jiných klubových akcích.

  Ostatní tři sourozenci jako by si tohoto prvního odchodu snad ani nevšimli. Podezdřívám je dokonce z toho, že jsou snad i rádi, neboť v misce zůstává nějak víc žrádla.
 
  Na další dvě fenky ale dojde řada už zítra a pak už nám zůstane pejsek sám.. Jmenuje se Abel, ale my všichni mu říkáme Xari.
 
  A ještě přidám pár obrázků pořízených těsně před odjezdem...