Úvod
Dnes je 16. duben 2024, psí svátek má: Rolf, Betina, Felicia Mapa webu Poslední změny

Nastal čas změny, doufejme že k lepšímu.

  Mnozí tomu nebudou ani věřit, ale server www.rtw.cz  je tu s Vám již mnoho let. Už ani přesně nevím zda je to už 5 nebo 8 let  když všechno dění kolem internetu a RTW  začalo.
 
  Kdo z Vas si ještě pamatuje dobu, kdy významní funkcionáři klubu, vedení tehdejším ÚCPH tvrdili, že internet je k ničemu, že ho stejně nikdo nemá a že ho klub nepotřebuje.  Údaje, které jsme tehdy požadovali za účelem jejich interentového zveřejnění považoval za svůj majetek a odmítal se o ně podělit s členskou základnou, dobrou pouze tak na placení příspěvků. Oni by totiž řadoví členové takto složité údaje mohli nesprávně pochopit a vyvodit si třeba nevhodné závěry.  Dobu  výroční členské schůze na nichž  jeden obtloustlý dnes "významný" chovatel a člen předsednictva  vykřikoval, že internet je k ničemu, k ničemu nikdy nebude, on ho nepotřebuje a NIKDY si ho nepořídí.
   Tehdy jsem za pomoci -a díky mu za to - MVDr. Schánilce získal od předsedncitva souhlas, že můžu na vlastní naklady, samozdřejme v omezené míře, po schválení předsednictvem  a teprve PO uveřejnění ve zpravodaji zveřejňovat drobnosti týjkající se klubu.
   Kdo pamatuje válku za právo člena klubu na neomezený přístup k chovatelský  materiálům schraňovaných klubem. Vylučování za údajné "nemorální chování", památnou schůzi v Kralupech nad Vltavou ..
    Zapomenuta by neměla být ani rtw@rtw.cz - emailová konference, v níž proběhli stovky, možná tisíce emailů týkajících se dění v klubu.
  
  Nuž, dost vzpomínání. Dnes máme - svým způsobem unikátní a velmi oblíbenou databázi RTW on-line, v níž si dnes najde každý co potřebuje. Internetovou databázi do níž si členové sami vkládají fotografie svých miláčků aby je tak představili ostatním.
  Máme díky nápadu Lucie Zavoralové (pozn. ch.s. Vombat) databázi nakrytých fen, která chovatelům pomáhá s nelezením nových páníčků pro jejich odchovy.
  Klub dnes už má i vlastní internetovou doménu (první doménu  mu  totiž někdo ukrad) na níž presentuje názory a příspěvky které projdou cenzurou předsednictva.
 
  Z myšlenek které se doposud uskutečnit nepodařilo bych chtěl vzpomenout snahu o centralní evidenci kontrol vrhů štěňat a centrální evidenci  výsledků zkoušek a výstav RTW.
  První skončilo na až neuvěřitelné liknavosti oblastních PCH, kteří posílali ÚPCH formuláře z kontrol vrhů někdy až  s několikaměsíčním spožděním, druhé na  velké roztříštěnosti a mnohočetnosti organizátorů výstav a zkoušek.

A dnes došel čas na změnu serveru www.rtw.cz.  Doufám, že se bude jednat o změnu k lepšímu a že se na stránky serveru www.rtw.cz budete vracet přinejmenším stejně často jako jste činili doposud.