Úvod
Dnes je 16. duben 2024, psí svátek má: Rolf, Betina, Felicia Mapa webu Poslední změny

Něco o demokracii v klubu

Dnes tu mám další pozoruhodnou věc z dění v našem/vašem RTW klubu.

  Nevím, zda jsem to správně pochopil, ale v organizačním řádu klubu, článek 6 - Práva členů, bod j) se píše: člen má právo:   "zveřejňovat své příspěvky v klubovém zpravodaji a na klubových internetových stránkách. Jeho případná trestní odpovědnost plynoucí z obsahu zůstává zachována."

Dále v článku 10, odstavec 4 - Předsednictvo klubu, bod 8 se píše : "Předsednictvo zodpovídá za neprodlené zveřejnění veškerých stížností a připomínek členů;" 

   a v bodě  pak 10: "Dbá na to, aby nebyla prováděna cenzura příspěvků zaslaných členy klubu ke zveřejnění. Případná trestní odpovědnost autora za obsah textu zůstává zachována."

 

  Ptáte se možná, proč se sáhodlouze rozepisuji o něčem, co se Vám zdá samozdřejmé ?

  Napsala mi totiž paní. A.Buriánková, že minulý týden ve čtvrtek posílala na KRK  a na klubové stránky ke zveřejnění svoji stížnost na  postup předsednictva s žádostí o prošetření a zveřejnění na klubovém serveru.

  Ač to může vypadat, že organizační řád klubu hovoří jasně, do dnešního dne její příspěvek zveřejněn nebyl. Na urgenci jí vládce klubového serveru prý odpověděl, že se musí "poradit", zda stížnost zveřejnit může.

  Pokud by tomu tak opravdu mělo být, a já se tomu zdráhám uvěřit, jednalo by se o arogantní  pohrdání organizačním řádem klubu.

  Někdo by si třeba mohl omylem myslet, že tu opět máme dobu, kdy je "schvalováno" co je  a co není vhodné zveřejnit. Tedy  všichni členové jsou si rovni, někteří však - tedy hlavně "ti co spolu mluví" jsou si tak nějak rovnější a nezaslouží si, aby se o "nich" na "jejich" internetových stránkách psalo něco špatného. 

 

  Omylem bohužel je, že se jedná o stránky nás všech řádně platících členů a že tak nikdo - ani předsednictvo klubu - nemá právo rozhodovat zda zveřejnit či ne. 

  Nějak se mi vybavuje jedno slovo ještě z dob nedávno minulých. ®e by to bylo zase tady ?

C E N Z U R A