Členská schůze RKČR - 1999
Nuž bylo to tak.

Kdo přisel před 9.45 tak toho vyhodili, že je tam moc brzy, takže jsme postávali venku a čekali než nás pustili dovnitř

V 10.30 začala schůze, a byly předneseny zprávy o činnosti RTW klubu. Tj, kolik máme clenů, peněz, co se organizovalo, kolik to stálo a co se bude či nebude organizovat. Příspěvek k vlastnímu chovatelství měl přednést MVDr.Sedlář jakožto centrální poradce chovu, ten tam však vůbec nebyl a nikdo nevěděl proč. Takže co se týče chovu RTW nedozvěděli jsme se nic.

Byl vyhlášen nejlepší exteriérový pes (Jaké překvapení, je to Viktor) a nejlepší exteriérová fena Flóra (nebo snad Fauna ?)  Mivanga. To fakt už nevím.

Pak vyhlásili nejlepšího pracovního psa a fenu - Ax p. Píchy a Vanessa od p.Lužné (či jak se teď vlastně jmenuje) Pro srovnání minulý rok měl p.Picha 270 bodů, letos už jen 190. Vanesa minule 320 a nyní 170. Na druhém místě u psů byli její sourozenci Vandal a Valmont s cca 120 body. Berte to s reservou , moc si to nepamatuji.

Pro ty co chtějí mít představu kolik to je,tak uvedu, že náš Fik byl letos na RTW cupu, udělal dvě zkoušky (SchH3 a FH1) a měl již 120 bodů. Ani jsem to do soutěže neposílal, neboť není  čím se chlubit. Uvádím Vám to aby se evokovala představa kolika akcí je třeba se zůčastnit.

Proběhly také volby do předsednictva. Tj. cca 1hodinu jsme poslouchali připomínky p.Sejkaniče snažícího se odvolat celý výbor a hlavně předsedu. Oni se prý nemají moc rádi, zvláště po té, co byla p.Sejkaničovi zakázána od ČKS chovatelská činnost na 1 rok.

Hlasování pak probíhalo podobně  jako v parlamentu. Napřed se hlasovalo o tom, kdo bude hlasovat, jak se bude hlasovat a zda ignorovat připomínky od p.Sejkaniče, dále se pak odhlasovalo ze se bude hlasovat tajně, následně se zase odhlasovalo ze se nebude hlasovat tajně a pak se odhlasovalo, že se už začne hlasovat. Jó, procedurální postup je procedurální postup.

Při diskusi o jednotlivých kandidátech jsme se těžce přešplhali i přes nářky určitých jedinců, že ceny které dostávají na MR RTW a RTW Cupu byly nedůstojné (dle mého názoru, za nedůstojný výkon, nedůstojné ceny.) a nebyly předávány presidentem republiky, ah, tedy vlastně RTW klubu osobně.

Pak jsme už zvolili předsednictvo a kontrolní komisi.

Klidným intermezzem bylo odhlasovaní drobností, jako příspěvků na telefon členům předsednictva atd. Moc přesně si již  nepamatuji o co všechno šlo.

Co si však pamatuji dobře bylo to, že se p. Pícha ožral z piva jak hovado a měl pak závažné problémy při hlasovaní, neboť ani nevěděl o co vlastně jde. V praxi to vypadalo tak, že někdo zavolal "Karle teď" a on zvedl ruku. Muselo se mu ovšem také říct, už dost, jinak tam tu ruku nechal.

Závěrečné cca 1.5 hodiny probíhalo připomínkování, debata a hlasování o zavedení výběrové třídy chovnosti. Dle očekávání odpor byl velmi tvrdý a to i pres to, že tato věc nikoho neomezuje, je nepovinná a tak by vlastně o nic nemuselo jit. Zvláště u těch co si píšou do inzerátů svoje mnohé tituly a pak přidají oblíbenou frázi "Pes je tvrdý obranář, vyniká ochotou k práci a je připraven na IPOx (za x doplňte co chcete), předpoklady výborného pracovního chovu". Tímto se pokoušeli návrh sabotovat všemi možnými směry. Jen namátkou vyberu :

Je to moc velký zásah do chovatelství RTW, odložte to o rok, my o tom budeme přemýšlet a budeme hlasovat příští rok

Nejsou tady všichni členové RTW klubu, počkejme až nás bude více..

Pusťte tam i povahy 3,4,5,6,7

Proč nemůže stačit jen zkouška 1 stupně

V Německu se už přemýšlí o tom, že kousání se úplně zruší a vy tady zavádíte takové nesmysly...

A některé další.

Abych všem nekřivdil, také tam byly návrhy pro přitvrzení.

Tato  bouřlivá debata skončila tím, ze návrh byl přijat v původním znění (pouze s rozšířením na až 7 leté psy) a s dodatkem že se za rok uvidí co to přineslo či ubralo.

Pak přisel číšník a všechny nás vyhodil, že mají už další akci.

P.S.
Chtěl bych na tomto místě ocenit především postoj těch členů RTW Klubu, kteří si raději nechali ujet vlak, jen aby mohli hlasovat pro zavedeni výběrové třídy. Je to rozhodně úplně o něčem jiném, než vykřikovat že ceny za xxxx (doplňte co chcete) byly nedůstojné.

Také musím než vyzdvihnout postoj MVDr.Shánilce, který sám uvedl, že i přes to, že ví, že jeho fena Cira nikdy výběrovou třídu nedostane, protože on na to prostě nemá čas, nevidí důvod proč by měl jiným bránit.

Mě osobně šokovalo to co mi řekl jeden vyhlášený "chovatel" RTW:
"Jak nemusím to dělat, ale co když to někdo bude mít ? Mám mladou fenu a to s ní teď budu muset dělat IPO2 protože někdo jiný bude mít výběrovou chovnost ? To je tedy na #$@#.

Hádejte kdo to byl..

ip.

ReliefSm.jpg (6429 bytes)