Prázdné
(přesně tak je pracovně pojmenován tento formulář, který je na pozadí všech informací co na www.rtw.cz najdete a přesně takové mám teď pocity. Nevím jestli mám zvracet, být ze všeho smutná, nebo se smát neskutečné lidské blbosti a myslet si něco o ......)

I já bych se chtěla vyjádřit nejen k členské schůzi samotné, jejímu nechutnému průběhu, ke spoustě urážlivých poznámek, ke všemu co bylo řečeno a co řečeno nebylo a říct své pocity. Narazila jsem ovšem už teď na první problém: 2 hodiny sedím před klávesnicí a monitorem, dosud jsem ale nebyla schopna ničeho jiného než tupě zírat na prázdnou hnědou stránku a možná to dopadne i tak, že udělám tečku, za ní ještě dalších několik a končit budu slovy no comment.......

 Jenže to by se ti, kteří na členské schůzi nebyli, nedozvěděli to, co se tam vlastně dělo, proč se tak dělo, co tomu předcházelo a co bude následovat. Řadoví členové nepřítomni schůze jsou určitě zmateni a zmateni by zůstali a to se mi nezdá správné. Musím stejně jako Ivo upozornit na to, že všechno co si přečtete na této stránce je můj čistě osobní názor. 
Tyto stránky nikdy nebyli uznány jako oficiální stránky klubu i když se tak možná zdálo a také už nikdy nebudou, jsou to soukromé stránky Ivo Přikryla, který je plně financuje, tráví hodiny a hodiny na tom, abyste Vy všichni měli dostatek informací a dokonce má i tak pevné nervy, že překonal nařčení jistého pana X, jak na tom internetu vlastně Přikryl vydělává a jaké z toho musí mít vedlejší příjmy a další nařčení a přes všechno tohle byl schopen pracovat dál a i tím i nevědomky "nutit" k práci mě, i když opravdu byli chvíle, kdy jsem si říkala, jestli mám všechno tohle zapotřebí, jestli by nebylo lepší, kdybych přestala trávit skoro celý svůj volný čas nad tím, abych se snažila přinášet informace lidem, kteří vlastně v konečném výsledku mou práci pohaní a pošlapou. Stejně jako Ivo z této práce nemám ani korunu a kdybych čas stráveny na serveru věnovala svému psovi byla bych s ním teď daleko dál než jsem.

Bylo to tuším někdy na podzim 1999, kdy jsem s Ivem začala pracovat na těchto stránkách. Byla a jsem strašně ráda, že jsem tohoto člověka poznala a mohla s ním pracovat, i když to občas nebylo vážně lehké :-)))) Ivo je totiž puntičkář a to hodně velký a proto všechno musí být ne dobré, ale perfektní. (vždycky říkal, je to dobré, ale ještě by tam možná mohlo být tohle, taky tohle by možná mohlo být jinak, ten obrázek by taky mohl být větší a místo bílých písmenek bych tam dal žluté, co ty na to? Brzo jsem si ale na něj, jeho povahu a styl práce zvykla. Možná až natolik, že teď i já našemu novému členu týmu připravující www Janě Kovaříkové dělám to samé ....... hele Jani, je to super, ale nadpisy by měly být naší standardní hnědou 15 písmem, text desítkou a ten obrázek by se našel možná taky lepší. Jeho roli jsem převzala něco před 4 měsíci hlavně proto, že se Ivo přestal plně věnovat pouze serveru a začal pracovat na tom, k čemu měli mít všichni členové přístup a k čemu díky člověku, který to nedělal, přístup neměli. Prostě se už namohl dívat na to, jak veškerá práce, která by měla být vidět pod vedením MVDr. Sedláře upadá. (necítím vůči Vám pane doktore žádné osobní zaujetí, myslím, že jste byl pro klub opravdovým přínosem, ovšem jen do té doby, než nad láskou k rotvajlerům převládly osobní neshody, které vyústili až tak daleko, že jste dosáhl odstoupení předsedy a místopředsedy klubu, se kterými se s Vaší nadřazeností nesnesete ..........už není všechno tak, jak si přestavujete Vy, tedy teď už zase je :-))) Doufejme jen, že budete schopen snést se s novým předsednictvem.
Ale abych se dostala k jádru věci: 
Výše uvedené a další věci vedoucí k odvolání části předsednictva byly začátkem sobotního konce. Jak sám MVDr. Schánilec i Ing. Přikryl uvedli, nebylo lehké v takovéto atmosféře pracovat a již dlouho oba zvažovali svůj odchod. 

Schůze tedy začala něco po půl jedenácté čtením programu a hlasováním, jestli členská základna souhlasí s průběhem schůze nebo má někdo nějaké výhrady - nikdo výhrady neměl. Už zhruba od desáté obcházel pan X členy s jakousi výhružkou, že pokud se dostatek lidí nepřipojí k petici o navrácení MVDr. Sedláře zpět do funkce podá většina poradců chovu abdikaci. Upozorňuji na to, že min. polovina lidí v tu chvíli vůbec nevěděla co podepisuje a kdybych se stejně jako tento pán před začátkem schůze zvedla a začala obcházet přítomné, s podobnou listinou, jen s tím obsahem, že chtějí aby MVDr. Sedlář nebyl nadále ÚPCH, tak by polovina lidí byla na obou seznamech. Co jsem totiž měla možnost chvíli se pohybovat po sále, neunikly mi poznámky typu: "pan X: co to vlastně je? pan Y: neptej se a podepiš to. pan X: dobře. popř. poznámky typu: pan X: co jsem to vlastně podepsal? pan Y: já nemám vůbec tušení, ale podepsal jsem to taky. Někteří členové viděli jenom podpisy poradců chovu a tak se prostě taky podepsali a někteří členové už ani petici neviděli a s největší pravděpodobností si mysleli, že jde o prezenční listinu, které se v té době po sále taktéž pohybovala.
Začali se tedy probírat jednotlivé body schůze: volba návrhové komise po níž následovaly zprávy funkcionářů, zpráva kontrolní a revizní komise. V tu chvíli vystoupil i MVDr. Sedlář a začal se špiněním dosavadního předsednictva - při jeho proslovu bylo v sále takové ticho, že by byl špendlík na zem spadnout slyšet. Poté se rozpoutala prý debata. Tedy v civilizovaných společenstvích se debatuje, zde to vypadalo jako u opic, všichni vyřvávali své názory, pískali, sem tak se ozvalo fuuuuujjjj pryč se Schánilcem, my chceme Sedláře, Ing. Řádka při jeho následujícím proslovu dokonce opakovaně kdosi poslal do prdele a potituloval ho čurákem, což se nevyhnulo ani dalším členům odstupujícího předsednictva, skandovalo se a provolávala různá hanlivá slova na hlavy těch, kteří měli být a také byli vzápětí "ukamenováni".
V tu chvíli vystoupil MVDr. Schánilec, aby oznámil svou abdikaci s okamžitou platností, ke které se vzápětí připojil Ing. Přikryl - v tu chvíli se sálem ozval další řev, tentokrát to byl už ale řev oslavný. Příznivci MVDr. Sedláře, kteří sem pouze za tímto účelem shazování hlav přijeli dosáhli svého. 
"3x hurá......zvítězili jsme, řevem jsem dosáhli svého a jsme na to hrdí, tak se to má dělat, debatou se nic nevyřeší, když budeme řvát, budou nás musel lidi poslouchat a nakonec je přesvědčíme o tom, že my máme pravdu". Na mou následující veřejnou otázku: "jestli ti, kteří jsou přítomni vědí také o tom, co předsednictvo udělalo, nebo jestli vědí jen to co neudělalo" nebyl nikdo schopen odpovědět a na mou reakci "vy máte díky internetu dostatek informací a Vám se to nelíbí?" na proslov MVDr. Sedláře o internetu, při kterém se polovina sálu připojila k jeho názoru, že internet je na hovno a na stránkách www.rtw.cz se jenom lže a uvádějí se urážlivé poznámky se mi dostalo také toho potěšení být otitulována a ze všeho toho řevu, který nastal znova jsem zaslechla jen poznámku: my nemáme doma ani telefon. O knihovnách, nebo internetových kavárnách, které jsou dnes již v každém městě dotyčný ani převážná většina sálu nevěděla vůbec nic. 

Věděla pouze jak se řve. A tito "civilizovaní lidé 20. století" si nakonec vyřvali nové předsednictvo. Doufám, že s ním budete Vy všichni řadoví členové, kteří jste si je zvolili a kteří vám teď budou vládnout pevnou rukou silnějšího a uřvanějšího v "čele" s panem Procházkou, o kterém si po jeho sobotním vystupování myslím své ......., spokojeni. A modleme se jen, abychom se nedostali zpátky na stromy - zatím tomu vše nasvědčuje.

Díky za slovo a jestli jste dočetli až sem a máte k tomu kdokoli jakýkoli komentář, tak stačí jak už to znáte kliknout dole na jméno a začít psát. Slibuji, že veškeré připomínky zveřejním pouze s vaším svolením a bez uvedení jména autora.

  Klementová Hana