Milá Lído,

právě jsem dočetla Tvůj pohled na situaci kolem vydání Zpravodaje RKČR 4/2002. Měla jsem po ČS RKČR velmi dobrý pocit z Tvého příslibu ke spolupráci s novým vedením RKČR. Pokud spolupracovat nechceš nebo nemůžeš, je to, samozřejmě, každého volba, pak jsi měla veškeré materiály předat. Jsem zcela šokovaná Tvým přístupem plným polopravd a zatajování.

1. KRK RKČR má právo kontrolovat veškeré dění v RKČR, tedy i Zpravodaj. Můžeš doložit, jakým způsobem jsi byla "atakována členem KRKu"? Velmi by mne způsob tohoto ataku zajímal. Pokud ne, proč o tom píšeš? Jen na okraj - funkci Předseda KRK RKČR nikde v normativech nenaleznete - proč tedy o ní píšeš??

2. Dostalo se Ti jediného nařízení, že něco ve Zpravodaji NESMÍ být uveřejněno? Nebo slova o cenzuře jsou Tvým výmyslem?

3. Zpravodaj je RKČR, který řídí mezi ČS předsednictvo a zcela logicky za něj zodpovídá. Tedy nikoli redakce...

4. Kde je hranice mezi prací nového a starého vedení, pokud jím není členská schůze???

5. Jsou ve Zpravodaji uvedeni noví funkcionáři RKČR? Pokud ano, jak můžeš tvrdit, že je to dílo starého vedení? Pokud ne, jakým právem uvádíš nesprávné kontakty?

6. Jsou ve Zpravodaji informace o svodech a bonitacích na rok 2002? Jsou provedeny změny... Jak vysvětlíš majitelům nezveřejnění těchto změn? Že jsem Ti je neposlala? Jak jsem mohla, když dle Tvých slov byl již v tiskárně, když mělo v prosinci nové předsednictvo schůzi?? Pomohla jsi chovatelům brzkým vydáním nepravdivých informací??

7. Pár drobností, o kterých netuším, zda je Zpravodaj 4/2002 obsahuje - pes Benno Slaska Gwara byl neoprávněně vyhodnocen jako nejúspěšnější pes výstavní sezózy 2001. Je uvedena oprava? Na programu ČS bylo i projednání změn normativů RKČR. Z časových důvodů se na ně nedostalo. Informuješ členy, kdy budou tyto velmi důležité věci projednány?? Kdo psal fotoreportáž z tak úžsně úspěšného MS RTW, když lidé, co tam byli přítomni to rozhodně nebyli? Nebo mám špatné informace?

8. Je velmi smutné, když je jakémukoliv členu RKČR : "zcela jedno, co bude předsednictvo provádět v novém roce...". Napadá mne pak jediný důvod Tvého členství - ušetřit na poplatcích za akce...

9. Proč najednou žádáš předsednictvo RKČR o svolení k veřejné prezentaci Zpravodaje, když jsi nedovolila nikomu ani nahlédnout (přes množství doložitelných urgencí) do jeho přípravy?


Jen můj osobní pohled na práci redaktora čehokoliv - není to opisovač toho, co mu kdo pošle, není to jen producent úvodníku. Je to člověk, který se snaží získávat informace - důležité a zajímavé a ty poté zpracovává, případně tímto pověřuje zodpovědné osoby. Pokud toho není schopen, nelze jej nazvat redaktorem...

Napsala jsi A a hodila rukavici, věřím, že napíšeš i B, můj dopis zveřejníš jako reakci a vysvětlíš.

Mrzí mne to

Lucie Zavoralová


ReliefSm.jpg (6429 bytes)