Jak ÚPCH k posudkům přišel 

Je nedělní dopoledne 1. 7. 2001, začíná právě mezinárodní výstava psů Intercanis. 
Jak vystavovatelé, tak diváci jsou již na svých místech a sledují dění uvnitř kruhů. Teplota je optimální, občas spadne pár kapek, ale to určitě nemůže nikomu pokazit náladu dnešního pro kynology svátečního dne.
Zamíříme tedy rovnou ke kruhu, který nás zajímá nejvíc - rotvajleři. V klidu zaujmeme místo v prostoru vyhrazeném pro diváky, rozhlédneme se kdo tu je a kdo tu není, jako to udělá snad každý ........... a v tom náš zrak zachycuje, po většinou na výstavách málo k vidění, osobu ÚPCH, dr. S****** o němž bude náš dnešní příběh.

Po většinu času stráveného na MVP Intercanis  postává dr. S****** za páskou označující výstavní kruh coby divák a zaujatě pozoruje dění kolem sebe tak, aby jeho zraku neunikla ani "myš".

Ovšem jen do té doby, než rozhodčí p. Jurek ukončí posuzování a připravuje se k odchodu.

     
To je ta správná chvíle, kdy může dr. ÚPCH vkročit za pásku, přímo do prostoru pro rozhodčího, kde zrovna veškeré osazenstvo dosud nápomocno panu rozhodčímu balí své materiály. Je přece třeba honem zajistit všechny posudky jednotlivých psů, ještě než se k nim dostane kdokoliv jiný (tedy především skupina příznivců internetových stránek www.rtw.cz)

Na chvíli se přeneseme ze současné perspektivy do perspektivy ptačí a budeme pokračovat.

O něco později  míří MVDr. Schánilec s Ing. Přikrylem k výstavnímu skladu, kde po předchozí dohodě s vedením MVP chtějí přefotografovat posudky právě vystavených psů. Nechtějí je prodávat, chtějí je pro účely zveřejnění a informaci těm, kdo neměli možnost se výstavy zúčastnit a chtějí to udělat prostřednictvím média zvaného internet.


Výstavní pracovnice jim vydávají posudky k nafocení bez jakýchkoliv připomínek (proč také, když jsou tyto materiály věcí veřejnou) a tak MVDr. Schánilec začíná rovnat podle čísel a připravovat posudky k focení.

V tom náš fotoseriál ovšem končí, protože na scénu se vřítí rozlícený a vzteky řvoucí dr. S****** a my se dostáváme pomalu ale jistě k "jádru pudla".

Tedy dr. S***** se vynořuje z pozarohu a my už zaznamenáváme pouze jeho výstup:
"Co to tam fotí za posudky ?"
"Rottweilery !!!"
"Já jsem to říkal, že oni sem přijdou!!! A vy jim to klidně dáte !!!"

V tom se zvedá pan Ing. a přichází blíže s otázkou:
"Co se děje ?"

dr. S***** ovšem jeho dotaz ignoruje a otáčí se zpátky na výstavní pomocnice:
"Tihle lidi nejsou žádní členové Rottweiler klubu! Nemají žádny nárok prohlížet posudky !!!"

pan Ing. na to:
"Já že nejsem člen ? Mám sebou průkazku , chcete ji vidět ?"

dr. S*****: "To mě nezajímá, budu si stěžovat !!!"

na to pan Ing. reaguje jednoduchou otázkou: "Víte co, můžu si Vás natočit ?"

pan dr.: "Klidně si mě natočte !!! Já si budu na vás stěžovat !!!"

Jakmile ovšem pan Ing. zaloví po inteligentní to fotoaparátu umožňujícím natočení několika stopové videosekvence otáčí se pan dr. na pětníku a raději zmizí. 

Ještě chvíli pak trošku zmateně pobíhal po volném prostranství před pavilonem "B", gestikuloval a mával rukama. Pak se ale stabilizoval, a vypravil někde směrem k ředitelství výstavy u pavilonu "C", zřejmě neohroženě uplatnit své výhružky. 

výstavní pracovnice jen nechápavě kroutí hlavami s jednoduchým a vcelku pochopitelným dotazem: 
Kdo to byl ? Co to bylo za v*** ?

dostalo se jim pravdivé odpovědi: "To je funkcionář Rottweiler klubu  - ústřední poradce chovu"


A zde již náš dojemný příběh z jednoho jinak velmi vydařeného dne končí - pan dr. není zřejmě moc fotogenický a odmítl pózovat před fotoaparátem a my tak nemáme žádnou videosekvenci, nad kterou bychom se teď mohli společně s Vámi pousmát - pouze jen svědectví dvou ne zrovna věrohodných svědků: Ing. Přikryla a MVDr. Schánilce

Takže pokud se Vám zdá tento příběh stupidní až absurdní, můžete si klidně myslet že nic z toho není pravda a my se všech osobám dotčených tímto příběhem omlouváme..

:-)))