Reakce čtenářů na aféru UPCH a výsledek členské schůze RKČR

Z pochopitelných důvodů se snažíme vynechat jména a vše co by mohla nějakým způsobem identifikovat pisatele..


....... A co dál? Barbarské tlupy opět pozastaví civilizační vývoj? Nemohu posoudit pravdivost tvrzení Dr.Sedláře na ČS, že nezveřejňujete v "otázkách a odpovědích", event. "diskuze a názory" demokraticky vše podané.  Dokažte, že to není pravda. 

Vy a Dr.Schánilec jste abdikovali na funkce,  já jsem byl téměř rozhodnut ukončit členství v RKČR. Viz ČERNÍ BARONÍ  "chce se se mi z toho zvracet". Ovšem, není to právě to, co "se od nás čekalo"? Jak dál?


Vážený pane Přikryl,

tak se mi potvrdil můj názor na Vás,a to ten že jste ten správný člověk pro rotvajlery, ale absolutně nevyhovující pro  dr.Sedláře. On je schopen spolupracovat jen s podřízenými blbečky, které převyšuje vzděláním, prostě vším. To je potom on ten nejúžasnější....... Ve chvíli, kdy má lepší konkurenci, okamžitě odstupuje atd. 

Mám s ním dloluholeté zkušenosti velmi špatné a kdykoliv jsem po něm požadoval cokoliv, byl  jsem  #&#&#* / tak na mě veřejně vždy křičel/. Až jsme jednou  prostě  ukončil svoji  činnost pro klub. Protože s naším úžasným panem doktorem normální člověk nemůže spolupracovat. On mi dokonce jednou řekl, že dokud on je poradcem chovu, tak od něj nikdo žádné informace nedostane. Protože jen tak byl jednička. Chcete-li něco víc,ozvěte se.....


Ivo vubec se mi nelibi jakym zpusobem porad beres do pusy Sedlare

Ja si myslim ze to byla osoba na spravnem miste vubec nejsem nadsena z toho ze  odesel a proc odesel ja si ho velice vazim at se deje co se deje byl tam dost dlouho a v klubu udelal mnoho uzitecneho pouze jedinkrat chybel na schuzi /clenske a to loni /

To se muze stat komukoliv z nas

Vubec si v teto funkci nedokazu predstavit nekoho jineho a nemyslim si ze by momentalne v teto dobe byl nekdo v klubu jeho kvalit nemluvim ted o blbe zprave o stavu rtw za posledni tri roky. A o ruznych drobnych nedostatcich Ktere se spolecnymi silami daly odstranit a na kterych se pracuje . Ne kazdy z nas se vzdy muze plne venovat teto zajmove cinosti ktera neni placena a vykonavas ji ve svem volnem case . Vsak sam vis kolik casu a usili to zezere.

Nemyslim si ze nedelal nic -znak klubu. Co se tyka zpravy tak za rok 1998 zprava byla. Bylo to v Brne a byl jsi tam i ty. Loni zprava nebyla protoze tam nebyl a letos nebude protoze uz neni ve sve funkci .

A kdyby se mnou takto jednal nekdo kdo rotviky dela kratce  asi bych se zachovala stejne a vsechny poslala k sipku. Dale pak v roce 1998 sehnal sponzora na prekrasne brousene vazy na klubove vystave v Nezamyslicich ktere byly pro kl v fenu a psa navic k poharum

V 1998 rozhodci Kate Pinches polovinou financi se mnou podilel na tom aby tu byla a nebylo to malo a od klubu jsme nechteli nic ani korunu A z nasi skromnosti jsme do zpravodaje napsali ze se rtw klubu podarilo po nekolika letech pozvat zahranicni rozhodci pritom jsme to byli my dva a mel to za ukol Schanilec asi rok predtim coz nevykonal a nekamenovali jsme ho /Schanilce/

On na rozdil od toho co delas momentalne ty, to co vykonal nikde nepredhazuje. Mohla bych jmenovat spoustu dalsich veci..........

Hodne jsem nad tim vsim ted premyslela netusila jsem jaky toto bude mit dopad a ve snu by mne nenapadlo ze odejde takovym zpusobem a bude takto za sve zasluhy ne male cernen. Jsem z toho moc smutna ani ve snu by mne to nenapadlo. Myslela jsem si ze chceme aby fungoval klub abychom meli informace na strankach, kazdy z nas mel svuj podil na praci a ze se budeme zaroven doplnovat a nedostatky nenasilne odstranovat a spolupracovat na zdokonaleni cinosti klubu toto mi pripada jako politicka stvanice

...................

Myslim ze jsi se nechal unest osobnimi pocity. Vim ze Sedlar rekl ze si mazes kapsu na strankach proc jsi se ho nezeptal jestli to je pravda nebo ne osobne Mohl to rict, ale taky ti mohl vysvetlit proc to rekl a ty jsi mu mohl vysvetlit jak to je Nevim jestli toto je ten duvod proc jsi na neho nasrany mezi nami on v tom klubu nez jsi prisel na scenu ty s internetem vykonaval nejvic to by si musel cernit vsechny i Schanilce ten ted vykonava a je viden diky tebe a taky i mne.a lidi kolem

Nevim kdo co vykonal ci nevykonal jedno je jiste za ty zasluhy by nemel odchazet takovym zpusobem a je tezce nefer ze je takto hanen Nezaslouzi si to !!!!!!!! Takto jsem si to nepredstavovala

Za cas se to muze stat i tobe .

Zkus nad tim pouvazovat jeste je moznost s tim neco udelat co to uz zalezi na tobe Snad by to spravil dopis ze nechceme aby odesel. Pokud si ovsem neprejes aby tam byl.

Pokud sis to takto predstavoval budu uvazovat zda vubec chci byt mezi vami protoze bych mohla takto dopadnout i ja. 

A mě jde v prvni rade o plemeno a ne o politiku


MVDr. Sedlář  - do organizovaného chovu RTW vstoupil v roce 1975. V tomto roce se stal jedním z 95 členů tehdejší ZSKOCH RTW – tedy Základní kynologické organizace chovatelů rotvajlerů – ZSKOCH  RTW – klub toliko sdružený pod Svazem chovatelů drobného zvířectva.  relativně svobodného chovatelského klubu – zkráceně ČSCHDZ. (alespoň se jeho jméno objevuje poprvé na listině členské základny). <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

O tom, že byl velmi „aktivní“ hovoří ten fakt, že ani ne za dva roky začal naplňovat své ambice a stal se členem nechvalně proslulé Chovatelské skupiny Svazarmu, která velmi důsledně naplňovala závěry sjezdů KSČ a velmi důkladně se řídila politickými potřebami této země a skutečnou spoluprácí s lidovou armádou a jejími potřebami. 

V tomto roce mimojiné přestal vycházet zpravodaj a tak světlo světa spatřilo poslední – 50. číslo. Po dlouhých více jak 20 let se čekalo na první číslo nového a svobodného zpravodaje.

 Netrvalo ani tak příliš dlouhou dobu, než osoba nad jiné povolaná, paní Dagmar Černá, jedna z osob, která má v pomyslné síni slávy klubu své velmi vysoké postavení, ve funkci hlavního poradce chovu náhle skončila. Pro mnoho zasvěcených lidí té doby, to byl čin ne příliš snadno pochopitelný a jen obtížně vysvětlitelný.
……………
Ona totiž svou funkci předsedy chovatelské komise, či chcete-li poradce chovu musela přestat dělat a to z donucení a pod vlivem různých okolností, které nejprve vycházely z vně 4.členné komise, z nichž ještě dva tehdejší členové jsou aktivními činovníky klubu, a na základě vnitřního tlaku či podnětů z něj vyplívajícího správným směrem, musela paní Černá odejít z této komise, neboť její politické názory a původ rodiny(nebyl skutečně dělnického) ji zamezoval v působení v tomto vrcholném chovatelském orgánu, a tak na její místo nastoupil krátce po tomto „odstranění“člověk, který vyhovoval tehdejší době. hádejte kdo???  Ne to neuhodnete!!!
…………….
V čele Svazarmovské organizace a její chovatelské skupiny stál tento pan předseda až do roku 1990, kdy bylo jasné, že listopad 1989 je skutečně již nezvratný, a tak se dr. Sedlář stal v Praze Modřanech na jaře 1990 z předsedy chovatelské skupiny Svazarmu, na vlastní návrh ústředním poradcem chovu RTW nového svobodného klubu.

 Znám jej velice dobře, a vím o něm, že má skutečně zásluhu na likvidaci mnoha lidí. Likvidaci, ne v pravém slova smyslu, ale likvidaci sobě nepohodlných lidí. Lidí, kteří ho jakýmkoliv způsobem začali dohánět, v kterékoliv jeho přednosti.

 Jednu osobu jsem již vzpomněl. Dále se nebudu již tak podrobně touto problematikou zabývat, ale vzpomenu si například na  T*****, B*****,  P***** ,K*****, F*****, Ř**** či ********. Mohl bych pokračovat ještě dále, ale to není smyslem tohoto mého povídání a vzpomínání. (Poznámka redakce. Jména jsem úmyslně vyjmul)

 Jeho krédo je krédem dnešních politiků, potažmo vládců dvou či tří hlavních stran.
Cituji: nemohu si do vedení strany vzít zcela morálně čisté lidi ale také ani nejchytřejší. Morálně nečistí lidé bývají hodní, nemají ambice a hloupí, s těmi se dá dobře manipulovat.

A tak se Miloš vždy obalil lidmi formátu těchto zmiňovaných osob. Samozřejmě, že to vyžadovalo provést velmi mravenčí a špinavou práci, kterou v království vykonával šašek, a tak tyto pomyslné role zastávaly. Mnohdy i nevědomky jemu naprosto odevzdané a loajální  D******* a  K******. Skuteční to vykonavatelé jeho myšlenek a přání..

 Tato svatá trojice pak panovala a vlastně v uvozovkách panuje dodnes. Běda, pokud se k těmto hradbám přiblížil někdo, kdo by chtěl přes tyto hradby přehlédnout či dokonce přehodit pomyslný kámen.

 Tím nechci nazvat všechny ty, kteří v klubu dobře pracovali, A proto ti dobří často neměli tu správnou a požadovanou stranickou disciplínu, a neuměli jíst či jim nechutnal chléb, svého chlebodárce a nebo neuměli tu písničku, toho, čí chléb jedli.

 Vzpomínám si, že když se jeho praktiky odhalily, protože ne vždy jeho pomocníci strategii pochopily (a o to ani nešlo) tak se tlouklo do stolu, křepčilo se jako malé dítě či ubohá žena (nic proti ženám nemám, naopak) a abdikovalo se okamžitě na funkci, s tím že jeho herecký výkon byl doplněn elegantním útěkem ze schůzovní místnosti a následoval úprk jeho dvou pomocnic, které jej přemluvily aby to nečinil, neboť klub toto právě nepotřebuje a není nikdo, kdo by mohl tuto funkci vykonávat.

Jeho herecký výkon byl vždy úchvatný, a proč také ne, když jeho nejlepší přítel je vynikající režisér, dramaturg,herec a především baletní mistr – Vlastimil Harapes . m.j. vynikající člověk.

 A tak si vzpomínám, jeho slabošských projevů, kdy takto bojoval s F******, R***** a S******, jehož on nikdy rád neměl a přesto ho použil v boji.

 Přesto pře ze všechno se na Sedláře nezlobím a prostě to beru jako skutečnost že už je holt takový.

 Rozdíl mezi námi a tudíž rozdíl v oblibě mé a jeho vycházel například z toho, že já když jsem při posuzování psa na svodu či bonitaci zjistil, že pes má odoperované entropium, či jiný kosmetik aktion chovatele, řekl jsem to a byl jsem důsledný, kdežto on byl rozvážný a většinou to odložil ad acta.. Nerozhodný až zbabělý – v psí terminologii.

 Miloš je vynikající veterinář, odborník, který má své renomé nejen v Praze. Je zvláštní, že dokáže lidem do očí říci, že u toho a toho zvířete je ten a ten problém, a že si na něj netroufá, a doporučí toho a toho lékaře. V tom je velká jeho deviza a svědčí o jeho profesionalitě.

Jako člověk a společník je vynikající. Skutečně jsem s ním prožil mnoho pěkného, ale jako poradce chovu – je skutečně zvláštní a nevyzpytatelný.

 Pokud já ležím , ostatní musí taky. Pokud já pracují, ostatní ležet nemusí ale pracovat také ne, neboť já pracuji sám,  protože by se pak říkalo Sedlář a oni pracovali. To on nechce slyšet. On chce slyšet Sedlář pracoval a oni ne.

 Funkci poradce chovu zastává ve stylu – nepal co tě nepálí a rozděl úkoly tak, ať na tebe nic nezbude, ale  pod splněné úkoly se podepisuj vždy ty.


Zpracoval: Ivo Přikryl
ReliefSm.jpg (6429 bytes)