Drazí přátelé rottweilera


Jak už jsem Vám již sdělil, je mi velice líto rozhodnutí Francouzkého Rottweiler klubu o zrušení tochtoročního MS RTW IFR IPO.

Měsíce jsem se pokoušel pomoci zajistit tuto akci. Souhlasil jsem i s přeložením akce na jiné místo ve Francii, mimo Lyon. Měl jsem nepočítaně telefonátů a vyměnil jsem si mnoho informací přes email, které jsem zveřejňoval na internetu. Připadá mi, že současné vnitrofrancouské obtíže jsou tak velké, že jim neumožňují zvládnout takovouto mezinárodní soutěž.

Je mi líto všech psovodu a psích přátel. Doufám také, že francouzský rottweiler klub současné problémy zvládne. Současně respektuji a věřím ve správnost rozhodnutí francouzkého Rottweiler klubu.

V tomto okamžiku, osm týdnů (!) před plánovaným termínem IFR soutěže, nevidím již žádnou možnost přeložení místa konání do jiné pořádající země. Vyvstalo by příliš mnoho otevřených problémů. Zde jsou některé z nich:

1. Ne všem zemím vyhovuje, nebo ne všechny země souhlasí se změnou místa a termínu konání akce.

2. Není vyjasněno mnoho organizačních a právních problémů (například kdo převezme rizika a záruky)

3. Úplně otevřené jsou finanční aspekty finančních náhrad…

V souhrnu se nezdá být možné najít v tak krátké době pro IFR IPO 2002 nové místo, kam by akce mohla být přeložena. Vážení přátelé IFR, toto jsou pro budoucnost důležité body, které by měly být vyjasněny na nejbližším kongresu IFR.

Těším se na vaše názory k této situaci, na váš Feedback. Předem za ně děkuji.
eMail ifr@anton-spindler.de.

Všechny aktuální IFR informace můžete na internetu najít na: http://www.anton-spindler.de, zde vyberte IFR.

 

Zdraví
s přáním všeho nejlepšího
Váš

Anton Spindler
1. Prezident, IFR, 16.08.2002