Úvod
Dnes je 18. srpen 2022, psí svátek má: Osman, Lucky, Brilla Mapa webu Poslední změny

A máme tu novou anketu pro tento týden..

Předsednictvo přesunulo "z organizačních důvodů" nadcházející volební VČS z Brna, kde se podle zažité tradice měla konat do Říčan u Prahy.
Podivné na celé žáležitosti je několik věci. Tak například v žádném zápise z jednání předsednictva nenajdete podrobnosti tohoto rozhodnutí se týkající. Nikdo se ani nedozvěděl, jaké že závažné "organizační důvody" tento přesun zapřičinili.
Věc je o to pikantnější, že se tentokrát jedná o schůzi volební a není tajemstvím, že současné předsednictvo má mnohem víc příznivců na západě republiky než na Moravě.
Dostávám proto čím dál tím víc ohlasů, ve kterých se členové klubu domnívají, že za "organizačními důvody" přesunu by se mohla skrývat snaha o účelovou manipulaci s volbami do předsednictva klubu, případně snaha odstranit z chovatelského řádu některé nepopulářní paragrafy..
Pod evergreeny snah o změn chovatelského řádu  si můžete představit například třeba snahu předsednictva klubu o zrušení povinných zkoušek do chovnosti u fen, či již prosazené  uznávání RTG i z jiných států než z CŘ.
A výsledky na sebe nenechají jistě dlouho čekat. Již dnes se množí případy, kdy zvíře ohodnocené v ČR stupněm DKK 3 po zaslaní nového snímku do NSR získá stupeň 1 ! Staré hodnocení se pak vymaže a hurá, nic nám nebrání v chovu.. Co na tom, že do Německa putoval třeba snímek úplně jiného zvířete, vždyť to je jenom záležitost chovatelé co do tam poslal..
Stejně tak je pochopitelná i snaha našeho úžasného výcvikáře o zrušení zkoušek u fen. Ne že by on neuměl fenu vycvičit, ale trvá to nějakou dobu a brání rychlému to obchodu s RTW. A jak on sám veřejně prohlásil: "Peníze jsou přece to, proč to všichni děláme, ne !"
Ale my tedy, vážený pane, my tedy to kvuli penězům neděláme. My to děláme kvůli tomu, že ta zvířata máme rádi!